פארק ההיי-טק בבאר שבע. הישג כלכלי. צילום: חיים הורנשטיין

חברת גב-ים נגב, הבעלים של פארק ההיי-טק האוניברסיטאי בבאר שבע השלימה לראשונה גיוס של אג"ח (אגרות חוב) פרטי ברצף מוסדיים עם ביקוש גבוה של למעלה ממיליארד שקל.

החברה גייסה 320 מיליון שקל, באמצעות הנפקה פרטית של אג"ח החברה למשקיעים מסווגים. תוצאות אלו מהוות הבעת אמון של שוק ההון בחברת גב-ים נגב ובפעילותה בבאר שבע ליצירת מקומות תעסוקה והשארת בוגרי האוניברסיטה בתחום המדעים בעיר.

״המהלך מהווה הבעת אמון נוספת בכוחה המחקרי של האוניברסיטה ומימוש החזון שלנו להקמת הפארק", סיפרה פרופ' רבקה כרמי נשיאת אוניברסיטת בן גוריון, "כשותפה מרכזית בהקמת הפארק, הפכה האוניברסיטה למודל ודוגמא לשילוב בין תעשיית ההיי-טק לבין מחקר אקדמי מהשורה הראשונה שמתקיים במחלקותיה לטובת פיתוח מקומי, אזורי ובינלאומי. הפארק מגלם את ההובלה העולמית של העיר באר-שבע בתחום הגנת הסייבר והמשך התפתחותו המואצת, והוא חיוני למיצובה של ישראל כשחקן מרכזי עולמי בתחום קריטי זה שהוא גם מנוע צמיחה אזורי ולאומי".

מנכ"ל גב-ים, אבי יעקובוביץ הוסיף: "לאחר ביקושים גבוהים מאוד של כ-1.1 מיליארד שקל, גייסה חברת גב-ים נגב סך של 320 מיליון שקל בריבית שקלית שנתית קבועה בשיעור של 3.55%. הביקושים הגדולים להנפקה מהווים הבעת אמון מצד שוק ההון הן בעוצמתה של גב-ים נגב והן בזו של גב-ים, המנהלת אותה".

"באר-שבע בתנופת פיתוח חסרת תקדים, והופכת למרכז ידע, טכנולוגיה וסייבר בינלאומי, אליו מגיעות חברות מכל רחבי העולם", המשיך ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ', "הצלחת ההנפקה מוכיחה שוב את הבעת האמון בעיר באר שבע ובהתפתחותה. האקו-סיסטם הייחודי של הפארק בו משולבים העירייה, אוניברסיטת בן-גוריון, המדינה, חברת גב-ים והמגזר העסקי, שם את באר-שבע על המפה".