בית המשפט העליון דחה את ערעורו של סגן ראש עיריית באר שבע לשעבר, יגאל אובשייביץ שהורשע בתקיפת שתי נשים. כזכור, נגד אובשייביץ, הוגש בשנת 2014 כתב אישום המייחס לו ביצוע עבירה של תקיפה בנסיבות מחמירות ובעבירה של תקיפה הגורמת חבלה של ממש כלפי שתי נשים. בית משפט השלום בבאר שבע החליט לא להרשיעו ועל כך הגישה הפרקליטות ערעור לבית המשפט המחוזי.  

יגאל אובשייביץ. הקלון יישאר. צילום: הרצל יוסף

במסגרת פסק הדין בערעור, הורשע אובשייביץ בביצוע העבירות המיוחסות לו בכתב האישום, והתיק הוחזר לבית משפט השלום שגזר עליו עונש של מאסר על תנאי, פיצוי בסך של 45,000 שקל, והטיל קלון. אובשייביץ ערער לעניין הקלון לבית המשפט המחוזי, אשר קיבל, כאמור, את עמדת הפרקליטות ודחה את ערעורו. 

בית המשפט ציין בפסק דינו: "אלימות ובמיוחד אלימות כמתואר בכתב האישום המתוקן ובנסיבות כפי שתוארו יש עמה קלון ואיש ציבור הנוהג כך, לא יכול ולא רשאי לצפות לכך שבית משפט יקבע אחרת. הקלון הוא קביעה שבהתנהגות של המערער נפל פגם מוסרי חמור ובמקרה זה, לא ניתן לקבוע אחרת. מכל אדם מצופה שלא ינהג באלימות ומאיש ציבור בנוסף לאמור, מצופה שישמש דוגמא, ממנו יראו וכך יעשו. בית המשפט חייב להוקיע התנהגות אלימה וחייב לכך שבעתיים כשמדובר באיש ציבור".