חנויות הנוחות בתחנות הדלק, שפתוחות בדרך כלל 24 שעות ביממה, הפכו בשנים האחרונות למטרות קלות עבור שודדים. לפני כחודש, סמוך לשעה 04:30 לפנות בוקר, נכנסו שני צעירים עם מסכות על פניהם לחנות נוחות בתחנת דלק בערד ושדדו את המקום באיומי סכין.

שודדים במסכות. צילום: באדיבות דוברות המשטרה

במוצאי שבת, 28.07, התקבל במשטרה דיווח על שוד בערד. שוטרים שהגיעו למקום גילו כי למקום הגיעו 2 עם מסכות ובידם סכין גדולה ואלה, באמצעותם איימו על המוכר וחברתו שהיו במקום.

אחד מהחשודים ניגש לקופה ולדלפק מאחורי הקופה והעמיס רכוש רב: סיגריות, בשמים, שעונים ומכשירים סלולארים מסוגים שונים. באותו זמן החשוד השני הניף לעבר המוכר וחברתו סכין ותרסיס ואיים עליהם שלא לזוז. מפחד האיומים התמוטטה והתעלפה חברתו של המוכר.

לאחר שסיימו להעמיס את כל הרכוש נמלטו השניים באמצעות רכב מילוט שהמתין להם מחוץ לחנות.

צפו בתיעוד השוד במצלמות האבטחה שבחנות:

במהלך החקירה שהוטלה על שוטרי תחנת ערד ואיסוף הממצאים התגלתה זהותם של שני החשודים בביצוע השוד וזהותם של שני חשודים נוספים, אחד מהם חשוד בביצוע "פתיחת ציר" והשני כנהג רכב המילוט.

לפני כשבועיים, בתאריך 08.08, נעצרו כל הארבעה, תושבי כסייפה, לקייה ופזורת כפר הנוקדים, כולם כבני 20. בחיפוש שנערך בביתם נתפס חלק מהרכוש אשר, על פי החשד, נגנב מהלך ביצוע השוד וכן הבגדים הייחודים איתם נצפו.

מעצרם של החשודים הוארך ובקרוב יוגשו כנגדם כתבי אישום. "המאבק המשטרתי בפשיעה החמורה נמשך כל העת. מדובר במאבק עיקש ונחוש המתבצע במגוון כלים חקירתיים ומבצעיים גלויים וסמויים והכל למען שיפור תחושת בטחונו של האזרח, השמירה על רכושו ומרקם החיים התקין", כך נמסר מהמשטרה.