העבריין הבאר שבעי ניבי זגורי ביקש באחרונה מבית המשפט כי יאשר לו לשהות בתא זוגי עם לא אחר מאשר העבריין הנתנייתי אסי אבוטבול. השניים מצויים באגף ההפרדות הארציות של שב"ס.

זגורי. 23 שעות בתא קטן, ללא שיחות וביקורים. צילום: הרצל יוסף

מדובר בכליאה בה זגורי כמו אבוטבול, סגורים למשך 23 שעות ביום בתא קטנטן, וזוכים ליציאה אחת לחצר תחומה, פנימית ומסוגרת אף מלמעלה. מדובר בשעה של נשימת אוויר מחוץ לתא, לבד עם סוהרים ובלי אף אסיר אחר.
"שוחחתי עם אסי אבוטבול", אמר זגורי בבית המשפט, "ואנו מציעים לעבור לאגף השמור בחדר זוגי".

בשב"ס לא הבינו את בקשתו של זגורי, לאור החלטת בית המשפט בעניין של כל אחד מהשניים בנפרד, כי מן הראוי שכל אחד מהם ישהה בהפרדת יחיד.

"אנו מפנים להחלטות בית המשפט אשר ניתנו זה מכבר המורות על הפרדתם של זגורי ואבוטבול בהפרדת יחיד", טענו נציגי שב"ס בבית המשפט. "מזגורי ומאבוטבול נשקפת מסוכנות המצדיקה את שהייתם בהפרדת יחיד, ואין מקום לשלבם באגף השמור יחדיו, לאור הסיכון הרב הנשקף מהם".

אגב, מאז מעצרו של זגורי בחודש דצמבר האחרון, נאסרו עליו כל הביקורים ושיחות הטלפון עם בני משפחתו. על צווי האיסור חתומים נציבת שירות בתי הסוהר ואף השר לבטחון פנים, גלעד ארדן. למעט עורכי דינו, אין לאף אחד רשות להיפגש איתו או לשוחח איתו בטלפון. המשטרה אף עצרה, חקרה ושלחה למעצר בית מספר מעורכי דינו בחשדות של שיבוש הליכי חקירה.

בין מגוון שמות עורכי הדין המייצגים אותו, מסר זגורי גם את שמה של גיסתו, עו"ד יעל שליו. שב"ס מצידם מסרו לזגורי כי עם שליו הוא לא יוכל לדבר או להיפגש. "בעניינה של יעל שליו קיים מידע מודיעיני אשר בגינו נמנעו שיחות הטלפון שלה עם זגורי", טענו נציגי שב"ס בבית המשפט. סגן נציבת שב"ס הוציא לפני חודש החלטה המפרטת את הסיבות.

"זגורי עשה שימוש לרעה בשיחות הטלפון שניתנו לו, וממשיך לעסוק בפלילים מתוך כותלי הכלא", נכתב בהחלטת סגן הנציבה, גונדר אשר וקנין. "יש להמשיך ולמנוע מזגורי שימוש בקשר טלפוני עם כלל הגורמים, למעט שיחות טלפון לעורכי דינו. עוד עולה כי זגורי עוקף את מניעת השיחות בבית הסוהר".

עורכי דינו של זגורי זעמו על מניעת הקשר עם גיסתו המייצגת אותו בהליכים המשפטיים נגדו, וטענו כי רק בגלל הקירבה המשפחתית הדבר נמנע ממנו, וזאת "במסגרת הדו"ח של שב"ס לפיו עו"ד שליו היא אחות של אשת זגורי, ולכן לא הותרו השיחות איתה", הם ציינו בבית המשפט.

"הוגש לעיניי מידע מודיעיני רב המצביע על הצורך במניעת הטלפונים לעו"ד שליו לעת הזו", הסבירה שופטת המחוזי בלוד, מיכל ברנט, וקבעה כי בעיקר תשע ידיעות מתוך רשימה של מידעים מודיעיניים שהוגשו לעיונה הצדיקו את החלטת שב"ס למניעת הקשר בין השניים.

אין לו 76 שקל לאגרה? זגורי בבית המשפט. תמונת ארכיון: ישראל יוסף

זאת ועוד, על מנת להגיע לפתחו של בית המשפט, צריך כל אסיר לשלם אגרה בסך של 76 שקל. זגורי טען לאחרונה בבית המשפט כי אין הוא יכול לשלם את האגרה הזעומה. "אני מבקש מכבוד בית המשפט לפטור אותי מתשלום האגרה מחוסר אמצעי תשלום", ביקש זגורי.

בשב"ס הרימו גבה לנוכח הבקשה והציגו בפני בית המשפט את חשבון האסיר של זגורי, לפיו במהלך שלושת החודשים האחרונים הוכנסו לחשבונו למעלה מ־7,000 שקל, וכעת היתרה בחשבון עומדת על זכות של למעלה מ־2,000 שקל. מהדו"ח של השב"ס עולה כי במהלך חודש וחצי בלבד, פברואר עד מרץ לדוגמה, הפקידו עבורו בני משפחתו 18 אלף שקל. בית המשפט דחה את בקשתו של זגורי.