אחרי ששכב על מזרן בכניסה למשרד הבריאות בירושלים, עזריאל גהסי פתח בשביתת רעב מול משרד הבריאות בתל אביב, במחאה על שלא מאשרים לו כסא גלגלים ממונע, בטענה כי הוא לא עומד בקריטריונים.

עזריאל גהסי הכניסה למשרד הבריאות בתל אביב. נחוש להמשיך במאבק. צילום פרטי

גהסי (66) שהצהיר כי הוא שוקל להתמודד למועצת עיריית באר שבע ברשימה שתקרא "רשימת המתים" שתטפל בהזנחה בבתי העלמין, פתח הבוקר בשביתה ומתכוון לשבות עד אשר תענה דרישתו.

"אני מעדיף למות ולא לסבול את החיים האלה. אני חולה סכרת ויש לי בעיה של ניידות, כל מה שאני מבקש זה כסא גלגלים ממונע כדי שלא אקבר בתוך הבית", אומר גהסי מתוך כאב וצער עמוק. גהסי המרותק לכיסא גלגלים רגיל, חוזר וטוען כי בחודשים האחרונים חלה החמרה במצבו, והוא מתקשה לנוע ממקום ונוטל תרופות לשיכוך כאבים. "אני מרגיש שמתעללים בי", אומר גהסי, "אבל אני נחוש להמשיך במאבק הצודק שלי ועד הסוף".

בפעם הקודמת שבה שבת גהסי, בירושלים, אמרו במשרד הבריאות: "כל הוועדות שדנו בבקשתו לרבות ועדת ערר ארצית מצאו כי הוא אינו עומד באמות המידה לקבלת כיסא ממונע. צוות המחלקה למחלות ממושכות ושיקום בלשכת הבריאות שוחח איתו פעמים רבות ועדכן אותו בהחלטות. נמסר לו גם כי יש באפשרותו להגיש ערעור באמצעות בית הדין לעבודה. נמליץ לו לביתו, לסיים את השביתה ולהמתין לבדיקה ודיון נוסף בבקשתו".