שבעה חודשים חלפו מאז שיחיאל נועם פרש מתפקיד מנהל האגף לאיכות הסביבה בעיריית באר שבע, ועדיין לא נבחר מנהל חדש. במילים אחרות, האגף לאיכות הסביבה, שנחשב לאחד החשובים, נותר ללא מנהל קבוע האחראי על המערכת.

יחיאל נועם. עזב לפני 7 חודשים. צילום ארכיון: דיאגו מיטלברג

בחודש פברואר הודיע יחיאל נועם על סיום תפקידו לאחר שנתיים בתפקיד. נועם (38), ששימש לפני כן כמהנדס לתכנון וניהול פרויקטים בחברת החשמל, הסתפק בהודעת העירייה בנוגע לפרישתו ולא הוסיף על כך את גרסתו.

בהודעה נאמר כי בתקופתו כמנהל, נועם הוביל לשינויים באגף, לרבות בשיטת פינוי האשפה וניקיון העיר. ראש העירייה רוביק דנילוביץ'ל אף הודה לו על שירותו כמנהל אגף בתפקיד שנחשב למאתגר ומורכב, וציין את מסירותו וחריצותו לביצוע התפקיד.

אבל מתחת לפני השטח מסתבר שלא הכל היה ורוד, ושלא מעט חילוקי דעות בעירייה התעוררו באשר לתפקוד האגף תחת יחיאל. "ההנהלה לא ראתה עין בעין את נושא ניהול האגף והפעלתו ולכן נפרדו דרכם", מספר גורם בעירייה.

עובד מהאגף לאיכות הסביבה. המכרז פורסם, הבחירה תחכה. צילום ארכיון: הרצל יוסף

עם סיום תפקידו של נועם יחיאל, העירייה פרסמה מכרז לאיוש תפקיד מנהל אגף לאיכות הסביבה (מכרז 19/2018) בו מפורטות דרישות התפקיד, כולל תנאי סף, ואחד מהם תואר אקדמי של מוסד להשכלה גבוהה. אלא שמאז פרסום המכרז חלפה חצי שנה ואיש לא נבחר לתפקיד, שכולל את מערך התברואה והווטרינריה.

זה לא סוד שסוגיית הניקיון, פינוי האשפה וחזות העיר, עומדים בראש סדר העדיפויות של הציבור, והדבר בא לידי ביטוי בתלונות רבות על היעדר ניקיון וטיפול במפגעים תברואתיים, ולכן לא ברור מדוע עיריית באר שבע לא השכילה לנצל את הזמן מאז פרישתו של יחיאל כדי לבחור מנהל חדש.

דובר העירייה, אמנון יוסף, מסר בתגובה: "למרות שהעירייה קיבלה את כל האישורים הנדרשים לפרסום המכרז ובחירת מנהל חדש, בסופו של דבר הוחלט לדחות את הבחירה לאחר הבחירות, וזאת על מנת שאפילו למראית עין לא ניתן יהיה לומר ששיקולים לא ענייניים היו חלק משיקולי הבחירה".