טרגדיה בבית החולים סורוקה. לאחר שלפני כחודשיים שם מנהל המחלקה לכירורגיה פלסטית בבית החולים, ד"ר אלכס ברזובסקי, קץ לחייו כשתלה עצמו במתחם חדרי הניתוח, התאבד אתמול (ראשון) לפנות ערב בירייה רופא בכיר נוסף.

התאבדות שנייה השנה של רופא בכיר. צילום ארכיון: הרצל יוסף

גופתו של ד"ר אבי שמעוני (47), מנהל היחידה לטיפול לב נמרץ, נשוי ואב לשלוש בנות, נמצאה אתמול בשטח חקלאי סמוך לאחד המושבים באזור הנגב הצפוני. עד כה טרם הובררה סיבת ההתאבדות. ממשטרת מרחב הנגב נמסר הבוקר למיינט באר שבע, כי "מדובר בתיק מקרה מוות, אין חשד לפלילים".

מבית החולים סורוקה מסרו היום: "הנהלת המרכז הרפואי ועובדיו המומים וכואבים את פטירתו בטרם עת של ד"ר אבי שמעוני ז"ל, מנהל היחידה לטיפול נמרץ לב". 

"ד"ר שמעוני בוגר בית הספר לרפואה באוניברסיטת בן גוריון, ניהל את היחידה לטיפול נמרץ לב משנת 2015. היה חבר במספר ועדות חיוניות במרכז הרפואי - ועדת תרופות, ועדת החייאה וועדת הלסינקי, היה פעיל במחקר ובהוראה והיה מוערך מאד על ידי מטופליו, תלמידיו, עמיתיו והנהלת המוסד".

"אנו משתתפים בצערה העמוק של המשפחה ומחבקים את צוות היחידה לטיפול נמרץ לב והמערך הקרדיולוגי", הוסיפו.

ד"ר אבי שמעוני. ניהל את מחלקת טיפול נמרץ לב משנת 2015. צילום: דוברות סורוקה

מדובר במקרה שני של התאבדות השנה של רופא בכיר במרכז הרפואי. בחודש יולי נמצאה גופתו של ד"ר אלכס ברזובסקי, מנהל המחלקה לכירורגיה פלסטית בתפקידו האחרון, ששם קץ לחייו במתחם חדרי הניתוח בבית החולים.

במכתב שהשאיר אחריו האשים ד"ר ברזובסקי בכירים במועצה המדעית בהסתדרות הרפואית בכך שפגעו במעמדו הרפואי כאשר לא אישרו לו להמשיך להכשיר מתמחים חדשים במחלקה בראשה הוא עמד.

במכתב גם טען ד"ר ברזובסקי כי בהסתדרות הרפואית דרשו להצמיד מעליו רופא מומחה אשר ייפקח על תהליך הכשרת המתמחים, מה שלטענתו פגע בו באופן אישי.