300 המבלים במסיבת הטבע ביער בן שמן חזרו אתמול (שבת) הביתה מאוכזבים, אחרי שהמשטרה הפסיקה את המסיבה הלא חוקית שנערכה ללא אישור וללא רישיון.

מתחם המסיבה שנתפסה. צילום: דוברות המשטרה

שוטרים שהגיעו למקום, בפעילות משולבת של המשטרה ומשמר הגבול, הבחינו במספר רב של משתתפים כשהם שיכורים וחלקם אף נתונים על פי החשד להשפעת סמים. כמו כן נתפס חומרים החשודים כסמים מסוגים שונים וכן עשרות בקבוקי אלכוהול, שנשפכו בו במקום.

השוטרים עיכבו לחקירה תושב באר שבע כבן 40, בחשד שארגן את המסיבה. כאמור, השוטרים הפסיקו את המסיבה ופיזרו מהמקום את המשתתפים.

המסיבה נעצרה, המבלים פוזרו. צילום: דוברות המשטרה

בנוסף עוכב לחקירה תושב לוד כבן 38, שנתפס נוהג ברכב כשהוא פסול לנהיגה ותחת השפעת אלכוהול, על פי בדיקת מכשיר הינשוף שבוצעה לנהג נמצא כי הוא תחת השפעת אלכוהול בכמות של 750 מ"ג.

"משטרת ישראל לא תאפשר קיומן של מסיבות טבע המתקיימות בניגוד לחוק, ללא רישוי", אמרו אתמול במשטרה, "ותפעל בנחישות כנגד שימוש בסמים".

באוגוסט השנה הוגשו כתבי אישום כנגד שלושה מעורבים בארגון מסיבת טבע בחודש אוגוסט 2017 סמוך לצומת גורל, בה מתה טוהר דוד ז"ל, אחרי שהתמוטטה במהלך המסיבה ולא פונתה לקבלת טיפול רפואי.

כזכור, דוד בת 20 מבאר יעקב, נמצאה ב-05.08.2017 כשהיא מוטלת בצד הכביש בצומת להבים בסמוך לתחנת האוטובוס. מתחקור ראשוני של צעיר שהיה בסמוך אליה עלה כי הצעירה פונתה על ידו ממסיבת טבע שהתקיימה בסמוך במהלך הלילה. דוד נפטרה ארבעה ימים אחרי שפונתה לבית החולים סורוקה.

מממצאי החקירה עלתה בידי החוקרים תמונת מצב כי במהלך המסיבה הצעירה נחבלה בראשה והתמוטטה ובשלב מסויים אותרה בידי מארגני המסיבה ואלו העלו אותה לארגז האחורי בטנדר שהיה ברשותם.

לאחר מספר דקות נסיעה שב הרכב על עקבותיו לשטח המסיבה וללא שהוענק לה טיפול רפואי. בחלוף כחמש שעות בהן מצבה המשיך להתדרדר, ובעודה שכובה בארגז הטנדר החליטו המארגנים להוציאה לכביש הראשי ולהזעיק טיפול רפואי.

ככל הנראה ההשהיה המשמעותית בהוצאתה לטיפול רפואי גרם למותה ועוד עלה מהחקירה כי מסיבת הטבע התקיימה ללא רשיון וללא שננקטו אמצעי רפואה ואבטחה מתאימים.