בעקבות הפרסומים הרבים ותלונות של תושבי באר שבע, התייחס היום (חמישי) לראשונה רוביק דנילוביץ' למפגע הריח שמטריד ימים ארוכים את תושבי האזור.

רוביק דנילוביץ'. תופעה עבריינית כלל ארצית. צילום ארכיון: הרצל יוסף

בפוסט שהתפרסם בעמוד הפייסבוק שלו כתב דנילוביץ': "במהלך הימים האחרונים של חול המועד, פעלו צוותים של המשרד להגנת הסביבה ושל האגף לאיכות הסביבה בעיריית באר שבע, לאיתור מקורות הריח (בשטחים וביערות שמחוץ לעיר) ומיד הוגשה תלונה למשטרת ישראל".

בדיון מיוחד בהשתתפות נציגים מהמועצה האזורית בני שמעון, המשטרה, המשרד להגנת הסביבה ונציגי עירייה עלה כי מדובר ב"תופעה כלל ארצית בהיקפים נרחבים, שבמרכזה משאיות מלאות אשפה, שמגיעות מהצפון ומהמרכז, שאמורות על פי החוק להטמין את הפסולת באתרים מוסדרים (בתשלום) ומשליכות את האשפה באופן פיראטי (ביערות, בנחלים ובשטחים פתוחים) בניגוד מוחלט לחוק וכדי להעלים ראיות הן שורפות אותה".

ככל הנראה, הסיבה למפגע הריח בימים האחרונים נובעת מ"צמצום משמעותי של גורמי האכיפה הממשלתיים בימי החג וחול המועד".

משאית זבל. מקור הריח - הטמנה פיראטית של פסולת ושריפתה. צילום אילוסטרציה: ירון ברנר

על מנת להתמודד עם התופעה "בסיכום הדיון הוחלט לפעול מיידית במישור הפלילי והאזרחי ומשטרת ישראל במרחב הנגב הקצתה כוח משימה מיוחד, לתפיסתם של העבריינים, שיורכב מכוחות משטרה ומג"ב, בסיוע של המשטרה הירוקה".

דנילוביץ' הבהיר כי "מיד לאחר החג יתקיים דיון בשולחן עגול עם כל הגורמים, הגופים ומשרדי הממשלה הנוגעים בדבר, מתוך מטרה לטפל בסוגייה ולמגר אותה מן היסוד".