כבר 12 שנים שפסטיבל "אינדינגב" איתנו, והפופולריות שלו לא מראה סימני דעיכה. הלילה (חמישי) החל הפסטיבל שיימשך עד שבת ו-12 מתוך מאות המשתתפים בפסטיבל לא יוכלו לצפות בהופעות כפי שאולי תכננו

מתחם האוהלים של הפסטיבל. למצולמים אין קשר לכתבה. צילום ארכיון: רועי עידן

המשטרה הודיעה כי עיכבה לחקירה 5 קטינים ו-7 משתתפים בגירים, בחשד להחזקת סם מסוכן לצריכה עצמית, כחלק מההערכות המשטרתית באירוע.

"במהלך ימי הפסטיבל - בצד השמירה על הסדרי הביטחון, התנועה, והסדר הציבורי - יימשכו פעולות המשטרה באכיפה בלתי מתפשרת כנגד נגע הסמים והכל למען ציבור החוגגים שומר החוק", כך נמסר מהמשטרה.

גלעד כהנא. נאלץ לבטל את ההופעה. צילום: בר, ויקיפדיה

שאר החוגגים בפסטיבל, שיימשך שלושה ימים, יוכלו ליהנות ממופעים של שלל אמנים ישראלים, מהמיינסטרים ומהשוליים, כמו מיכה שטרית, עמיר לב, לוס כפרוס, החצר האחורית, יעל דקלבאום ואחרים. עוד יכלול הפסטיבל מופע מחווה למוזיקאי גבריאל בלחסן ז"ל, ובו ישתתפו אמנים כמו ערן צור, אביב גדג', יהוא ירון, נעמי חשמונאי, לונא אבו נאסר ואחרים. גלעד כהנא, סולן להקת ג'ירפות, נאלץ לבטל את השתתפותו בפסטיבל בגלל שבר בידו. 

מוקדם יותר השבוע הודיע דירקטוריון מפעל הפיס על חלוקה של 2,000 כרטיסים לישובי עוטף עזה וכלל מדינת ישראל לפסטיבל, זאת על רקע המצב הביטחוני בגבול עזה.

בהודעה מטעם מפעל הפיס נמסר: "אנו רואים בסיוע חשוב זה חלק בלתי נפרד מערכי הסולידריות והערבות ההדדית עם תושבי עוטף עזה, העומדים בחזית הביטחונית בדרום וקוראים לכלל התושבים במדינה להגיע לפסטיבל ובכך לחזק את תושבי האזור".

כבכל שנה, גם הפעם יכלול הפסטיבל, לצד ההופעות החיות, מתחם קמפינג, גלריות פתוחות, מיצגי אמנות, תחנות רדיו ועוד.