כפי שפרסמנו לפני כשבועיים, ארגון הסגל האקדמי הזוטר באוניברסיטת בן גוריון הכריז כי החל מהיום (ראשון) ועד להודעה חדשה, יצאו 2,500 עובדי הסגל הזוטר, המהווים 75% מכלל הסגל האקדמי, לשביתה במחאה על תנאי העסקתם.

סטודנטים בבן גוריון. "ערים למשמעות השביתה עבור הסטודנטים". צילום ארכיון: אליעד לוי

במרכז המאבק עומדת הדרישה לעגן ביטחון תעסוקתי לעובדים, ולהביא בין השאר לכך שיזכו להתראה מוקדמת באשר להמשך העסקתם בשנת הלימודים הבאה, למתן שכר הוגן לתלמידי התואר השני, להשוואת תנאיהם של מסטרנטים ודוקטורנטים באוניברסיטה למקביליהם באוניברסיטאות אחרות, להתאמה בין היקפי המשרה לשעות העבודה בפועל, ולשמירה על הזכות לימי מחלה ואבל.

יו״ר הסגל הזוטר באוניברסיטת בן גוריון, עמית שמרת, מסר: ״השביתה שאנו יוצאים אליה היא לא על צ׳ופרים או מותרות, אלא על ביטחון תעסוקתי ושכר הוגן. איפה נשמע הדבר שעובד במוסד אקדמי המבקש להיות בחזית המחשבה החופשית והנאורות, לא ייזכה לימי מחלה ואבל, או יפוטר ללא הליך שימוע הוגן? זה לא רק שערורייתי אלא בלתי חוקי".

"אנו ערים למשמעות השביתה עבור אלפי הסטודנטים, אך נשבות ככל שיידרש בדיוק כדי שנוכל להבטיח שייהנו מהוראה איכותית ומרצים שמתפרנסים בכבוד".

מאוניברסיטת בן-גוריון נמסר בתגובה: "האוניברסיטה רואה עצמה מחוייבת להסכם הארצי שנחתם עם הממונה על השכר באוצר ועם הועדה לתכנון ותקצוב של המועצה להשכלה גבוהה. ויחד עם זאת היא מקיימת בימים אלה, מפגשים עם ועד הסגל הזוטר במטרה להגיע להסכמות לטובת כל הצדדים".