מאות ההורים הגיעו הערב להפגין בבאר-שבע כנגד "אוזלת היד" של המדינה בתופעת ההתעללות בתינוקות ופעוטות ברחבי הארץ. כזכור, בימים האחרונים המדינה סוערת בעקבות מקרי התעללות קשים שהתגלו בפעוטון בראש העין

הפגנת ההורים ברחבת עיריית ב"ש | צילום: חיים הורנשטיין

ההורים שהגיעו להפגין ברחבת עיריית באר שבע, לא מסתפקים בהבטחות ובדיונים בוועדות. הם שולחים מסר ברור - "מפסיקים לשתוק דורשים מהפכה בחינוך לגיל הרך".

רובם של המפגינים נשים עם ילדים, הזדעזעו קשות מההתעללות שנחשפה בסרטון בפעוטון בראש העין, מה שגרם להם לצאת מהבתים, לוותר על שעות בבית עם המשפחה, ואפילו לוותר על מפגשים בענייני עבודה כדי להשמיע קול זעקה.

"למרות עיסוקי הרבים עשיתי מאמצים והגעתי לכאן כדי להביע הזדהות מוחלטת עם ההורים", מספר רוית אם לשני ילדים קטנים. "כמו אחרים, גם אני חרדה לילדים שלנו, נחשפה פה התעללות שממש גרמה לשוק להמון הורים". 

הפגנת ההורים ברחבת עיריית ב"ש | צילום: חיים הורנשטיין

ההורים קוראים בקריאות זועמות וקצובות - "לא לא לא ניתן את ילדינו להפקר". 

האמא מור, הגיעה עם הבת שי על חולצתה. "מפסיקים לשתוק", אמרה, "קשה לי להאמין שהממשלה שלנו תדאג לחלשים לזקנים לילדים, אבל חייבים לנסות" אומרת מור. 

האמא תמר כהן: "זו צריכה להיות יריית הפתיחה, אסור לשבת ולשתוק ולחשוב שהכל בסדר, כי זה לא רק לא בסדר אלא שישנה תופעה לדעתי יותר רחבה ועמוקה ובטוח שיש המון מקרים דומים כפי שנחשפנו אליהם בימים האחרונים".

מור עם בתה שי ובעלה | צילום עצמי

ההפגנה שקיבלה רישיון מהמשטרה מתקיימת ללא אירועים חריגים והשוטרים נותרו חסרי מעש וצופים במחאה בלא צורך להתערב.

קודם לכן, דקות אחדות לפני ההפגנה, הודיע ראש העירייה רוביק דנילוביץ', כי עד לתחילת שנת הלימודים ב-1 לספטמבר יותקנו מצלמות בכל מעונות היום.

דנילוביץ' חיזק את ידי ההורים שייצאו למחות היום ואמר כי הוא "כנגד אוזלת היד בטיפול בתופעת ההתעללות בפעוטות". ראש העירייה העביר מסר חד משמעי: "זעקות הילדים צריכות להישמע בכל בית בישראל ואצל כל מקבל החלטות במדינה".

הפגנת ההורים ברחבת עיריית ב"ש | צילום: חיים הורנשטיין