פרשת העבדות וההתעללות בקטין באיזור הנגב: לאחר מעצר חשוד בפרשה, נעצר בתחילת יולי חשוד נוסף כבן 30, קרוב משפחה של הילדים מהפרשה.

מוקדם יותר השנה, ב-8.2, התקבל במשטרת ישראל דיווח אודות קטין בן 12 שהגיע לקבלת טיפול רפואי בבית חולים במרכז הארץ. שוטרים שהגיעו לבית החולים לתחקר את האירוע פגשו בקטין אשר סיפר להם כי עבר מסכת אירועים אלימים במאפיה בה הוא עובד יחד עם אחיו.

אילוסטרציה: צילום ארכיון

בתם הערכת מצב הוחלט על הקמת צוות חקירה מיוחד בשילוב גורמי רווחה. עוד אותו היום נעצר בבית החולים דודו של הקטין, שהיה יחד עימו. מעצרו של החשוד, תושב עיר בנגב בן 25 בחשד להחזקת קטין בתנאי עבדות, התעללות בקטין, תקיפת קטין, עבודת כפיה - הוארך מעת לעת.

אישום: החזיק את בני דודיו בגילאי 6 עד 15 בתנאי עבדות במאפיה המשפחתית

עם התקדמות החקירה תוך עירוב גורמי רווחה והסתייעות בחקירות ילדים התחזק החשד כי שני האחים הועסקו בתנאי עבדות וכפיה במשך שעות ממושכות במאפיה אצל דודם שנעצר.

מהלך החקירה נחשפו חוקרי המשטרה לחבלות קשות על גופם של הקטינים, אשר לדבריהם נגרמו תוך הצלפה בכבל חשמל בידי דודם וחשוד נוסף (המצוי בבריחה), ולאחר שהיו פעמים בהם לא היו שבעי רצון מעבודתם.

עם תם מלאכת החקירה הוגשה הצהרת התביעה להגיש כנגד החשוד כתב אישום בגין המיוחס לו ומעצרו הוארך עד 1.3

כאמור, בתאריך 1.7 אותר החשוד הנוסף, תושב עיר בדרום בן 30, אף הוא דוד לקטינים. מעצרו של החשוד הוארך מעת לעת ועם תם מלאכת החקירה הוגשה כנגדו הצהרת התביעה להגיש כנגדו כתב אישום ומעצרו הוארך עד 14.7.

"לילדים עומדת זכות טבעית להגנה מפני פגיעה, ניצול והתעללות ומשטרת ישראל תפעל בכל מקרה לחשד לביצוע עבירה פלילית כנגדם", כך נמסר מהמשטרה.