ביקורו של הרב אליעזר ברלנד בבאר שבע בחמישי (28.12) ממשיך להסעיר את הרוחות. הביקור המקורי תוכנן להתקיים בהיכל התרבות העירוני אך בוטל בלחץ ארגוני נשים בעיר. המארגנים לא התייאשו ומיהרו למצוא מיקום חדש, אולם אירועים פרטי בפאתי העיר.

כרזה חדשה, מיקום חדש. צילום מתוך אתר שובו בנים

המתנגדים לביקור מתכננים להפגין מחוץ לאולם ועד אז הם מנסים להפעיל לחץ על בעלי המקום לבטל את האירוע.

מנכ"לית מסל"ן, מרכז סיוע למפגעות ונפגעי תקיפה מינית ואלימות בנגב, ליזה ניקולאיצו'ק, לא מבינה את האווירה הסלחנית כלפי עברייני מין ובאיזה קלות ניתנת להם הבמה להטיף מוסר: "לגוף ציבורי אסור לתת במה לאנשים כאלה, ועוד בהיכל התרבות? אם זו תרבות אז אני מתביישת". ניקולאיצ'וק מספרת, כי תחילה היא לא ידעה על האירוע שהרב ברלנד מתכוון לקיים, עד שקיבלה פניות מנשים וגברים שלדבריה "הזדעזעו" לשמוע שיגיע להיכל התרבות.

ליזה ניקולאיצ'וק, מנכ"לית מסל"ן באר שבע. צילום באדיבות מסל"ן

ניקולאיצו'ק מדברת על ההתמודדות של נפגעי תקיפה מינית:"ברוב המקרים נפגעות שותקות שנים, ותמיד שואלים אותן, למה רק עכשיו התלוננת? ואני רוצה להשיב:"בגלל שהחברה שלנו שיפוטית לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית, ומנגד סלחנית לגבי אלה שפגעו".

"כבר סלחו לאותו רב (ברלנד) ויש לסולחים המון הצדקות להתנהגות שלו, תמיד מאשימים את הנפגעים או הנפגעות, ולא מפנים אצבע מאשימה כלפי הפוגעים עצמם. זה גורם לנפגעות להאשים את עצמן, להתכנס ולשתוק, זה מתדרדר את החברה אחורה".

על כך שהרב ברנלד יקיים את האירוע בבאר-שבע במקום אחר, אמרה ניקולאיצ'וק:"נמנע כל אירוע שיתקיים בנגב, אין מקום לעבריינים בשטח ציבורי".