הרפורמה בשירותי הדואר, לפיה ניתן לקבל דברי דואר לא רק בסניפים הרגילים כי אם גם בבתי עסק שונים ברחבי באר שבע, לא עלתה בקנה אחד עם רגשותיהם של תושבים חרדים ודתיים בעיר, לאחר שהתברר להם כי אחת מאותן נקודות איסוף דברי דואר ממוקמת דווקא בחנות למימכר מוצרי מזון שאינם כשרים.

נקודת האיסוף התבררה בחנות עם מוצרים לא כשרים. צילום ארכיון: נחום סגל (למצולמים אין קשר לכתבה)

כחלק מאותה רפורמה מוקמה אותה נקודת איסוף דברי דואר, בעיקר חבילות, בחנות למוצרים לא כשרים ברחוב עמוס ירקוני בשכונה ו' החדשה בעיר. הדבר קומם את התושבים החרדים והדתיים שהביעו כעס רב על כך שאיסוף חבילות הדואר מאותה חנות פוגע ברגשותיהם, בהשקפתם ובאורח חייהם.

הנושא הגיע לטיפולו של ח"כ הרב מיכאל מלכיאלי (ש"ס), אשר פנה לשר התקשורת, איוב קרא, ולמנכ"ל דואר ישראל, שאול גולדשטיין, וקרא להם למצוא פתרון מיידי כדי שאלפי התושבים יוכלו לקבל את חבילותיהם בקירבת אזור מגוריהם מבלי לפגוע באורח חייהם.

הפגישה בין אנשי הדואר לרב יוסף חיים בצרי. צילום: יחסי ציבור

בתיווכם של רבנים ועסקני העדה החרדית, בראשותם של הרב יוסף חיים בצרי והרב שמעון טובול, שנפגשו עם בכירי דואר ישראל, נמצא הפתרון החלופי. "אני שמח שדואר ישראל, שניסו בתחילה להתכחש לנושא", אמר ח"כ מלכיאלי, "הבינו לבסוף את חומרת העניין ופעלו למציאת מקום חלופי. לא אתן יד שחברה ממשלתית תפגע בציפור נפשו של יהודי שומר מצוות ומסורת".