כהן.  בשבת רגועה מסיימת ספר | צילום: הרצל יוסף

     

סמנכ"לית שיווק ומכירות ב'נגב אקולוגיה', מאיה כהן, נשואה לאביעד ואמא לתמר, אוהד והראל. רגע לפני כניסת השבת, היא מספרת ל'מיינט באר שבע' על השבת שלה.    

● מתי מתחילה השבת שלך?
"אחרי שבוע מלא פעילות, פגישות עם לקוחות וביקורים באתרי החברה, אני שמחה שמגיע סוף השבוע כדי להירגע וליהנות עם המשפחה. אני אוהבת לפתוח את שישי בבוקר בחדר כושר. זה זמן איכות שלי עם עצמי. אני מתאמנת שעתיים, בדרך כלל ריצה, תרגילי כוח ושחייה. אחרי האימון אני נפגשת עם בעלי לארוחת בוקר וסידורים. כשהילדים מסיימים את המסגרות, אני אוספת אותם ואז מתחילים הארגונים לקראת שבת - בישולים, ניקיונות, ובסופם אני לא מוותרת על השנ"צ (שינת הצהריים) של שישי בצהריים".

● מי מכין ומה מכינים לשולחן השבת?
"אם אוכלים אצלנו בבית, אז אני מכינה קציצות וכל מה שהילדים אוהבים. בעלי מכין את הדגים ואופה חלות לא פחות ממדהימות. אם אוכלים אצל ההורים שלי בעומר, אז מתפנקים אצל ההורים ולא מבשלים. פעם בחודש אנחנו נוסעים להורים של בעלי שגרים בעפולה".

● מה המאכל המועדף על שולחן השבת?
"ההורים שלי מכינים צלי בקר ופירה. זו המנה האהובה עליי. כמובן, שאין על הדגים והחלות שבעלי מכין".

● הולכים לבית הכנסת?
"אנחנו הולכים לבית הכנסת בעיקר בחגים וביום כיפור".

● את מצליחה לנוח בשבת?
"לנוח בשבילי זה לבלות עם בעלי והילדים. בקיץ אנחנו הולכים לבריכה ביישוב. כל היום מבלים בבריכה בכיף עם חברים והילדים. בחורף אנחנו אוהבים לטייל, אבל יש גם שבתות שאנחנו נהנים להישאר בבית ולנוח עם משפחה וחברים טובים. אני אוהבת לסגור את השבת בריצה של עשרה ק"מ, ואחרי זה יוצאת עם בעלי וחברים למסעדה טובה".

● מהו בילוי השבת המשפחתי המועדף מבחינתך?
"אם לא נוסעים לטייל או הולכים לבריכה, אז אנחנו אוהבים להישאר בבית, לראות סרט עם כל הילדים ביחד ולישון שנ"צ. אני גם אוהבת לשבת בגינה עם קפה ולקרוא ספר. בשבת רגועה אני מסיימת ספר בסוף שבוע".

זיכרון ילדות מיוחד מהשבת?
"אני זוכרת שכל שבת ההורים שלי לקחו אותנו לטייל בכל הארץ. לא היתה שבת בלי עשייה. הלכנו לים, חרשנו את הארץ יחד עם שתי האחיות הקטנות שלי. כשהייתי בצופים מכיתה ד' עד סוף י"ב היו פעולות בימי שבת. בשבתות אחר הצהריים תמיד הלכנו לצופים. היום הילדים שלי הולכים לצופים בימי שישי. בעיניי זו מסגרת מדהימה ללמוד ערכים ואהבת הארץ".