היפים והמצליחנים, פרויקט מיוחד. צילומים: הרצל יוסף, דיאגו מיטלברג

עולם האקדמיה הרוויח
עדן סולימני (28), עוזרת מרצה באוניברסיטת בן גוריון, היא הדוגמה הקלאסית לבחורה יפה וגם חכמה. "הוכחתי שלמרות המראה המטעה שלי, יש לי מה לתרום לעולם האקדמיה".

עדן סולימאני. מחפשת את האחד. צילום: הרצל יוסף

עיסוק: עוזרת מרצה באוניברסיטת בן גוריון בנגב ובשלוחת האוניברסיטה באילת. בימים אלה מסיימת עבודת תזה ותואר שני מחקרי שעוסק בשחזור החומרי והאדריכלי של יהדות מרוקו בישראל.
סטטוס: רווקה.
סוד ההצלחה שלי: "אני מאמינה שאין מכשול שאי אפשר לעבור אותו. לכל מכשול יש דרך מעבר, ועבודה קשה היא המפתח העיקרי להצליח במשהו".
האם היופי עוזר ופותח לך דלתות: "אני לא חושבת שמראה חיצוני ממש קשור לפתיחת דלתות. מבחינת מראה חיצוני אני לא בדיוק נראית כמו 'הטיפוס האקדמאי' והשגתי את מה שהשגתי לאחר שהוכחתי שלמרות המראה המטעה שלי, יש לי מה לתרום לעולם האקדמיה".
שאיפות לעתיד: "ברמה האישית, אני מקווה למערכת יחסים שתוביל למיסוד הקשר וחתונה בעתיד עם מי שהכי נכון עבורי. ברמה המקצועית, אני מאוד רוצה לסיים את התואר השני שלי ועבודות המחקר שמעסיקות אותי ולהשתלב בתחום החינוך או הביטחון".
מעורבות בפעילות חברתית: "במהלך התואר הראשון והשני התנדבתי ארבע שנים בעמותת 'באר־שובע'. הייתי עושה כל מה שדרשו ממני בין אם לנקות, להגיש אוכל או להיות אוזן קשבת לאנשים שזה היה חסר להם. כיום, לצערי, אני פחות מספיקה להתנדב בגלל הלימודים, העבודה והנסיעות שאני עושה לאילת. מקווה בעתיד למצוא פעילות חברתית שתמלא אותי ואת היום שלי".
סגנון בילוי מועדף: "מאוד אוהבת לטייל בארץ. משתדלת מפעם לפעם לראות אזורים חדשים בארץ היפה שלנו. לאחרונה יצא לי לטייל באזור מצפה רמון והמכתשים. מדהים לראות כל פעם מחדש כמה הארץ שלנו מגוונת".
סגנון לבוש: "פחות מתחברת למותגים הגדולים ויותר אוהבת בגדי מעצבים בבוטיקים קטנים. מבחינת הסגנון שלי, אני משתדלת להתאים את עצמי לסביבה בה אני נמצאת, ובדרך כלל אני בלבוש ספורט־אלגנט".
תחביב שלא מוותרת עליו: "אני אוהבת להרגיש מטופחת ופעם בשבוע אני דואגת לזמן בלוח הזמנים שלי שמוקדש לזה. לפעמים זה פן, לפעמים טיפול פנים ולפעמים גם מסאז' שיפיג לחצים".
מה חשוב יותר - אופי או יופי: "לגמרי אופי. נתקלתי לא פעם בגברים שנראים טוב, אך מבחינה פנימית היה מאוד קשה. אני חושבת שעם הזמן לומדים שהאופי הוא נשאר וההתלהבות מהמראה החיצוני פוחתת".

האופי בסוף מכריע
אם תשאלו את מאמן הכושר נתי מוסקביץ' (33), אין אדם שלא נמשך לנשים יפות, אך מה שיקבע את גורל הקשר הוא התכונות הפנימיות של האדם שמולו.

נתי מוסקוסיץ'. "אין מישהו שלא אכפת לו ממראה חיצוני". צילום: הרצל יוסף

עיסוק: בעלי רשת סטודיו לאימונים אישיים 'קוביות' ומאמן כושר, סטודנט לתואר שני במינהל עסקים ומימון.
סטטוס: רווק.
סוד ההצלחה שלי: "אני חושב שאמונה ועבודה קשה הן המפתח להצלחה בכל דבר בחיים. אני בוחן את מה שאני עוסק בו ומנתח בעצמי מה הצעדים שאני רוצה לעשות כדי להתקדם ולהצליח. אין יום שאני קם ואני לא יודע מה אני רוצה להשיג בסופו ובכלל, הצבת מטרות ויעדים הן הבסיס בעיניי להצלחה, אישית ומקצועית".
האם היופי עוזר ופותח לך דלתות: "ברמה האישית, אני לא מאמין שמראה חיצוני הוא פותח דלתות, אלא קודם כל תהיה עצמך בלי קשר לאיך שאתה נראה. המפתח לפתיחת הדלתות הוא דבקות בעקרונות, וכל הזמן להוכיח את עצמך במה שאתה עושה".
שאיפות לעתיד: "להיות בריא ומאושר ברמה האישית, וכמובן גם בתחום המקצועי. מעבר לעבודה בחדרי הכושר, עולם העסקים מאוד מעניין אותי, ואני רואה את עצמי בעתיד משתלב בתחום הזה. חשוב לי להיות שמח במה שאני עושה, וכמובן להקים בית ומשפחה שתהיה הקן הפרטי שלי והמקום לחזור אליו בסוף כל יום".
מעורבות בפעילות חברתית: "עד לתקופה האחרונה הייתי מעביר פעמיים בשבוע חוג כושר לילדים עם בעיות התנהגותיות במסגרת מועדוניות רווחה. לראות את קבוצת הילדים הזו מתעלת את בעיות ההתנהגות לספורט היה מספק ביותר בעיניי. כרגע החוג בהפסקה בגלל שינויים בירוקרטים בתוך המועדוניות. אני מעריך שברגע שהבעיות ייפתרו, אחזור לעבוד עם הילדים".
סגנון בילוי מועדף: "בגילי המופלג, כשיש קצת הפוגה מהאימונים בעיקר בסופי שבוע, אני אוהב לנסוע לים או לצאת למסעדה עם אוכל טוב. מדי פעם גם קצת ברים או פאבים, אבל לא כמו בימי הזוהר של גיל 20".
סגנון לבוש: "ביום יום אני לובש בגדי ספורט במסגרת העבודה. בימים שאני לא עובד, אני שנים עם קוד לבוש קבוע של חולצה שחורה, ג'ינס שחור ומגף".
תחביב שלא מוותר עליו: "כשאני חושב על זה, אני לא מספיק להתעסק בדברים אחרים שהם מחוץ לעבודה בסטודיו, וזאת נקודה למחשבה בשבילי, ועד שנה הבאה אני מבטיח למצוא שני תחביבים. משהו שאני לא מוכן לוותר עליו זה האימונים שלי עם עצמי. מאוד קל להיות במקום הזה של 'אין לי כוח היום לעשות אימון אחרי שכל היום אימנתי אחרים', אבל התחביב הזה הפך אצלי להרגל".
מה חשוב יותר - אופי או יופי? "אם נשים את הדברים על השולחן - אין מישהו שלא אכפת לו ממראה חיצוני. יש לזה משקל בהחלטה האם להיקשר או להתחבר לאדם אחר. אבל בהמשך הדרך מה שגורם לך לרצות להישאר הן התכונות הפנימיות של האדם שמולך. בעיניי שניהם חשובים, אך לאופי יש משקל רב יותר".

עם ההצלחה בא התיאבון
עידן לילוף (30), בעל עסק לייעוץ השקעות בשוק ההון, מעדיף לבלות במסעדה או בפאב אינטימי מאשר במועדון הומה אדם וחולם להיות בעלים של אחד מבתי ההשקעות הגדולים בישראל.

עידו לילוף. מכור לספורט. צילום: סלי פטל

עיסוק: בעל עסק לייעוץ השקעות בשוק ההון לגופים פרטיים ועסקיים.
סטטוס: רווק.
סוד ההצלחה שלי: "אני מאמין בנחישות והתמדה במה שאתה עושה. בעולם העסקים יש הרבה רגעים שהם פחות טובים. החוכמה היא לדעת 'לאסוף' את עצמך ברגעים האלה כי בדרך כלל לא יהיה שם מי שיעשה את זה עבורך".
האם היופי עוזר ופותח לך דלתות: "אני לא רואה במראה חיצוני משהו מרכזי ובהחלט לא חייב להיראות טוב בכדי להצליח. בעיניי, כריזמה ואישיות הן מפתחות להצלחה הרבה יותר גדולים מאשר מראה".
שאיפות לעתיד: "ברמה האישית לבסס את עצמי ולמצוא את הפרטנרית הנכונה ביותר עבורי. החלום ברמה העסקית הוא להגיע הכי רחוק שאפשר ולהיות בעלים של אחד מבתי ההשקעות הגדולים בישראל".
מעורבות בפעילות חברתית: "אם לומר את האמת, אני מתקשה מאוד למצוא זמן להתנדבות באופן קבוע ויומי. בתקופות החגים, אני משתדל לעזור לחברים שלי שמנהלים את עמותת YMS שעוזרת למשפחות נזקקות לעבור את החגים בכבוד. לקראת השנה החדשה, אשתדל לתרום לחברה יותר ממה שאני עושה כיום".
סגנון בילוי מועדף: "באופן כללי, אני פחות טיפוס של מועדונים ומסיבות. מעדיף פאבים, לשבת עם חברים או מסעדה טובה. אגב, אני חושב שבאר־שבע התפתחה מאוד בתחום הבילויים ויש לא מעט מקומות מצוינים בעיר לצאת אליהם".
סגנון לבוש: "סגנון מחויט בדרך כלל. בעבר עבדתי לא מעט שנים כמנהל אירועים וזה היה קוד הלבוש, והיום כיועץ השקעות זה משהו שמשדר סדר וארגון. אפשר לומר שנולדתי במדינה הלא נכונה. חם פה".
תחביב שלא מוותר עליו: "חובב ספורט מושבע. בדרך כלל הטלוויזיה אצלי בבית דלוקה על אחד מערוצי הספורט. אני אוהד הפועל באר שבע מושבע, לא משנה כמה היום שלי עמוס, אם זה יום של משחק, אין מצב שאני אוותר. גם למשחקי חוץ אני אוהב לנסוע כי זה זמן מצוין לנקות את הראש לקראת יום חדש למחרת".
מה חשוב יותר - אופי או יופי: "אופי. יופי נגמר מתישהו והאופי זה מה שממשיך איתך הלאה. כמו שאמרתי מקודם, המפתח להצלחה הוא מה שיש בתוך האדם עצמו ולא מה שנראה כלפי חוץ".

יותר מ־15 דקות תהילה
אבישי סופר (35), זמר בלהקת "שפתיים", לא מחפש קיצורי דרך בתוכנית ריאליטי. הוא מאמין בעבודה קשה שתסלול את הדרך שלו להצלחה בתעשיית המוזיקה.

אבישי סופר. רוצה לגעת בקהל. צילום: הרצל יוסף

עיסוק: עובד במוסד ממשלתי וזמר בלהקת יוצאי "שפתיים".
סטטוס: גרוש.
סוד ההצלחה שלי: "בתחום המוזיקה אני מאמין בעבודה קשה ולא בחצי שעת תהילה בתוכנית ריאליטי. כמו אנשים שעבדו עם גריז ואז נהיו מנהלי מוסכים. אני מאמין שזו הדרך להצלחה בכל דבר בחיים".
האם היופי עוזר ופותח לך דלתות: "בעולם שאנו חיים בו כיום אין ספק שלמראה חיצוני יש משקל מכריע בכל מיני דברים בחיים. אבל בעיניי יופי פנימי הוא מה שחשוב יותר, והוא מה שמחזיק בטווח הארוך".
שאיפות לעתיד: "הצלחה מוזיקלית גם לבד וגם במסגרת הלהקה. אני מקווה שהעשייה שלנו היום תפתח לי צוהר לפעילויות אחרות. מאחל לעצמי להקים בית כן, אוהב ואמיתי שהוא לא 'כלוב מזהב', וכמובן שהשנה האחרונה שהיתה לי תימשך גם לשנים הבאות".
מעורבות בפעילות חברתית: "במסגרת עבודתי אני משתדל לעזור לאנשים בכל מה שהם צריכים, ולפעמים אפילו גם מעבר למצופה והמקובל. גם בתחום האירועים, לא פעם יוצא לנו לעזור לאנשים שהיכולת הכלכלית שלהם פחות טובה, בין אם זה באופן פרטי, או שאני מקשר עם גורמים אחרים שיכולים לסייע בעצמם".
סגנון בילוי מועדף: "זמן האיכות שלי עם שני הילדים הוא משהו שאני לא מוכן לוותר עליו לעולם, גם אם זה אומר שאני צריך לוותר על דברים אחרים. מאוד אוהב סרטים ומסעדות, וזו בשבילי ההזדמנות לנקות את הראש מכל העיסוקים".
סגנון לבוש: "בעבודה בבקרים אני בעיקר בלבוש ספורט־אלגנט ובהופעות זה סגנון יותר אלגנטי. בעיניי, לבוש אלגנטי זה משהו שמעיד על כך שאני מכבד את מי שבא לראות אותי".
תחביב שלא מוותר עליו: "הפועל באר שבע. מגיל שלוש הייתי הולך למשחקים של הקבוצה יחד עם אח של אמא שלי, דוד כהן, שהיה כתב ספורט לפני כ־30 שנה. הוא הדביק אותי ב'חיידק' הזה. משתדל לנסוע למשחקי חוץ בימים שאנחנו לא מופיעים עם הלהקה וגם למשחקים באירופה יצא לי לטוס".
מה חשוב יותר - אופי או יופי: "בעיניי אופי הוא הרבה יותר חשוב. בלתי אפשרי לחיות רק עם אדם יפה בגלל שאם אין עומק באדם, הוא כמו עץ מיוחד בלי שורשים נטועים עמוק. הוא כנראה לא יחזיק יותר מידי זמן".

צליל מכוון מאוד
צליל הרוש (29), סמנכ"לית עמותת "הבית למחול" בבאר שבע, מאמינה ביעדים שהציבה לעצמה ומשקיעה ללא הפסקה. היא מצהירה שעולם הריקוד תמיד יבער בתוכה, אבל יודעת ליהנות גם מבילוי שקט על הבר.

צליל הרוש. עושה את מה שהיא אוהבת. צילום פרטי

עיסוק: מנהלת בפועל של חברת ההפקה "מוזע" וסמנכ"לית עמותת "הבית למחול" בבאר שבע.
סטטוס: רווקה.
סוד ההצלחה שלי: "עבודה קשה מאוד, מסירות אינסופית, ואמונה שלמה בדרך ויעדים שאליהם אני רוצה להגיע. קשה לי להגדיר הצלחה, אבל אני לחלוטין בעשייה תרבותית אינסופית מגיל 18".
האם היופי עוזר ופותח לך דלתות: "יכול להיות, אבל לא הרגשתי את זה, להיפך, היופי לפעמים עושה קצת נזק כי לעיתים שופטים רק את היופי ולא המעבר. אבל למרות זאת זה תמיד טוב שיש".
שאיפות לעתיד: "להמשיך לזכות לקום כל בוקר וליהנות ממה שאני עושה".
מעורבות בפעילות חברתית: "הצד של עולם המחול אצלי עסק בגידול ופיתוח תחום המחול, החל מבני הנוער ועד לתחום הרקדנים המקצועיים, כיום במסגרת עמותת 'הבית למחול'.
במשך שנים רבות עבדתי בתוך בתי ספר התיכוניים, הובלתי וניהלתי מחזות זמר במסגרת הפופרה של מקיף א', ניהלתי את להקת 'פולה' של אוניברסיטת בן גוריון שבה גם רקדתי שנים רבות להנאה האישית שלי, הובלתי עשרות רקדנים בני נוער ועד סטודנטים במסגרת להקת המחול 'דורות' מתיכון מקיף ג' ולהקת המחול 'Noa' מתיכון מקיף א' שבחרו בתחום המחול כמקור להנאה, אהבה ודרך חיים שהובילה למצוינות אישית, ערכית וחברתית".
סגנון בילוי מועדף: "מאוד תלוי, לעיתים אני מעדיפה לבלות במקומות שבהם ניתן גם לרקוד, אך באותה מידה אני יכולה ליהנות מערב שקט ונחמד על הבר".
סגנון לבוש: "מגוון, צבעוני, כל מה שלא סטנדרטי ורגיל, ושאינו מתקשר בצבעים".
תחביב שלא מוותרת עליו: "לרקוד, אומנם בשנה וחצי האחרונות קצת יצאתי ממסגרת הסטודיו אך אני יודעת ובטוחה כי עולם המחול תמיד יבער בי, ובסוף אני אחזור לסטודיו".
מה חשוב יותר - אופי או יופי: "מתחילים מהיופי ונשארים בגלל האופי - לכן שניהם חשובים".

"ספר עם כוס יין טוב"
אורטל אלון (35), מנכ"לית איגוד המלאכה והתעשייה במחוז דרום, חובבת מסעדות ובתי קפה, אוהבת לטפח את עצמה ולא מוותרת על ספר טוב בסוף היום.

אורטל אלון. חובבת מסעדות ובתי קפה. צילום: אולפני צילום

עיסוק: מנכ"לית איגוד המלאכה והתעשייה בישראל - מחוז דרום.
סטטוס: פנויה.
סוד ההצלחה שלי: "בעיניי הצלחה מורכבת ממספר שלבים: תחילה באה המחשבה, אחריה סידור לתוכניות ורעיונות, לאחר מכן הפיכת אלו למציאות. יוצא מכל זה שההתחלה היא בדמיון ובמעוף שלנו".
האם היופי עוזר ופותח לך דלתות: "אני סבורה שטיפוח וחיצוניות הם מרכיבים חשובים להצלחה. לצד אלו אני מתנהלת מתוך אמונה כי מה שאני משדרת באורך החיים שלי, בתכונות המאפיינות אותי ובדרך בה אני הולכת, אלו המפתח האמיתי לפתיחת דלתות בכל היבט".
שאיפות לעתיד: "ברמה האישית - בריאות ואושר. לממש אחוז אחד מההשראה שלי על ידי 99% של מאמץ ועשייה. להשאיר חותם במעגלים שאני נמצאת בהם - חברתיים, אישיים ורגשיים".
מעורבות בפעילות חברתית: "אני עסוקה ביוזמה פרטית יחד עם מספר חברים שמשתדלים לתרום למען משפחות נזקקות. בתחילת שנת הלימודים שמנו לעצמנו למטרה לדאוג שלא יהיה ילד בבאר שבע שיפתח את השנה ללא ציוד לימודי נדרש. בנוסף, חגי תשרי אוטוטו כאן ואנחנו משתדלים לדאוג למשפחות נזקקות ומרובות ילדים ששולחן החג שלהם יהיה כמו שצריך.
אני רוצה לנצל את הבמה להפנות מתנדבים לעמותת 'חיבוק ראשון' שדואגת לתינוקות שננטשו לאחר הלידה. מתנדבי העמותה מגיעים, דואגים ומראים חום ואהבה לתינוקות שננטשו, יחד עם צוות בית החולים".
סגנון בילוי מועדף: "חובבת מסעדות ובתי קפה. מאוד אוהבת מסעדות בשרים מוצלחות, ולצד זה אוהבת גם מסעדות קטנות ופשוטות שמתמחות בקינוחים".
סגנון לבוש: "ביום העבודה אני מתלבשת בצורה ייצוגית. אני נמצאת בתפקיד שנדרש ממני לבוש הולם. כשאני מבלה, הסגנון יותר קליל ופחות רשמי".
תחביב שלא מוותרת עליו: "ספר עם כוס יין טוב. משתדלת לנקות את הראש מהעיסוקים היומיים שלי וזה לא משהו שהייתי מוכנה לוותר עליו".
מה חשוב יותר - אופי או יופי: "הייתי בוחרת דווקא באינטליגנציה רגשית כאשר זו מפותחת מספיק, היא מהווה בסיס גם לאופי וגם ליופי".

בין שבילי הטבע
אדיר בסיס (24), זכיין סניף 'ארומה' באוניברסיטת בן גוריון, אוהב לטייל בחיק המשפחה, נהנה מהמבחר הגדול של מקומות הבילוי בבא ־שבע ומקפיד לשמור על מראה אסתטי.

אדיר בסיס. קשר משפחתי הדוק. צילום: הרצל יוסף

עיסוק: זכיין סניף 'ארומה' באוניברסיטת בן גוריון.
סטטוס: רווק.
סוד ההצלחה שלי: "אני מאמין בגישה נכונה כלפי כל אדם. ברמת התנהלות מול לקוח זה די מובן. בהתנהלות מול עובדים, אני חושב שלדעת לפנות בגישה חברית זה עדיף על גישת מנהל־עובד, מכיוון שאם תיצור מחויבות של העובד כ'חבר', הוא ישמח להגיע לעבודה וירגיש גאווה לעבוד במקום הזה וזה מה שחשוב לי".
האם היופי עוזר ופותח לך דלתות: "לדעתי, חשוב להיראות טוב. זה מה שמושך את העין ואני מעריך שפונים לאדם 'יפה' יותר מאשר שפונים לאדם שנראה 'פחות הטעם' שלך. לכן אני חושב שבמקום מסוים זה כן משפיע על פתיחת דלתות".
שאיפות לעתיד: "אני רוצה להמשיך להפעיל את הסניף בצורה הטובה ביותר. אולי בטווח של עוד כמה שנים להיות זכיין בסניף נוסף. מבחינתי, אם אצליח לגרום לעובדים שלי לעבור את המסלול שאני עברתי כעובד, מנהל וזכיין - זה גם משהו שאני אשמח שיקרה בעתיד".
מעורבות בפעילות חברתית: "במהלך כמה משמרות בשבוע, אני מעסיק מספר עובדים מארגון 'נכי צה"ל' במגוון תפקידים אצלי בסניף. זה נעשה בתיאום מול רשת ארומה וזאת על מנת לגרום להם לשבור את השגרה היומית שלהם בלצאת קצת, לעבוד ולקבל תגמול על העבודה שלהם".
סגנון בילוי מועדף: "בעבר הייתי יוצא לרוב למועדונים ברחבי העיר. היום אני מעדיף בילוי 'רגוע' יותר בסגנון של פאב או בר. לשמחתי, יש הרבה מקומות חדשים בבאר שבע והמבחר גדול. חיי הלילה בעיר כבר לא מסתכמים ב'פורום' ו'ברקה'".
סגנון לבוש: "בראש ובראשונה, חשוב להיות אסתטי ונקי. אני מתעסק עם מזון במהלך היום והיגיינה היא חשובה מאוד. לגבי הלבוש - אני מתלבש שונה מהעובדים שלי, וכך הלקוחות יכולים להבחין ביני, כמנהל, לבין העובדים בסניף".
תחביב שלא מוותר עליו: "טיולים עם המשפחה. במסגרת המשפחה המצומצמת, אנחנו משתדלים בכל שישי לעשות טיול, ובמסגרת הרחבה יותר, פעם בחודש בערך שאנחנו נפגשים כולם. אני חושב שכמשפחה אנחנו מאוד מגובשים, וזה חשוב כי בסופו של דבר היא הולכת לצידך תמיד".
מה חשוב יותר - אופי או יופי: "אופי חד משמעית. בכל מקום אדם נמדד בהתנהגותו כלפי הזולת. אפילו עכשיו, בימים אלה שהם ימי ה'דין' בהם אנחנו עומדים לפני הקדוש ברוך הוא- הוא בוחן את המעשים וההתנהגות שלנו, ומן הסתם לא את איך שאנחנו נראים".

הבחירה הנכונה
ליז אמונה (30), מפיקה באגף האירועים בחברת 'כיוונים', אוהבת לנקות את הראש בבילוי בים עם חברים, מאמינה ש"אין יופי בלי אופי" ומקווה למצוא את האחד.

ליז אמונה. אוהבת לכתוב. צילום: דיאגו מיטלברג

עיסוק: מפיקה באגף האירועים בחברת 'כיוונים'.
סטטוס: רווקה.
סוד ההצלחה שלי: "צניעות ופשטות. אני חושבת שלדבר עם אנשים בגובה העיניים זה תמיד נכון. גם הגדלת ראש היא תכונה מאוד חשובה - אל תעשה רק למען עצמך, אלא תראה גם מעבר לתחום שלך ותנסה לסייע כמה שאפשר גם לאחרים".
האם היופי עוזר ופותח לך דלתות: "כעיקרון, אני חושבת שמראה חיצוני הוא משהו חשוב, אך חייב להיות 'ערך מוסף' מעבר למראה החיצוני. אני חושבת שכיום אנשים מחפשים את האיכות והאותנטיות באנשים אחרים, הרבה מעבר למראה חיצוני, כך ששניהם חשובים להצלחה".
שאיפות לעתיד: "להמשיך לעשות את מה שאני אוהבת. להיות מוקפת באנשים טובים. מבחינה אישית, כמובן להקים את הבית שלי וילדים משלי. מקווה שהבחירות שאעשה בהמשך הדרך יהיו המדויקות ביותר עבורי בכל תחומי החיים".
מעורבות בפעילות חברתית: "אני משתדלת לעסוק באופן קבוע בפעילות חברתית. לפני כחודש התחלתי בפעילות יחד עם עמותת 'יחדיו', שעוסקת בפרויקטים רבים למען הקהילה. הפרויקט שהגעתי אליו נקרא 'נערות מעצבות עולם', ובו הבנות עיצבו חולצה שנמכרה בסופו של דבר במכירה פומבית. כל הפרויקט הזה גרר יום מכירה מיוחד בדיזינגוף סנטר והכספים הועברו להמשך העשייה של העמותה".
סגנון בילוי מועדף: "מאוד אוהבת לנסוע לים בימי שישי בצהריים עם החברים. המקום הכי טוב לנוח מהשבוע שעבר ולצבור אנרגיות לשבוע החדש. בנוסף, מאוד אוהבת מסעדות ואוכל טוב".
סגנון לבוש: "הסגנון שלי די משתנה ואני אוהבת ללבוש מה שנראה לי טוב בעין. יום אחד זה יהיה מחויט, יום אחר ספורטיבי ויום אחר כך קז'ואל, אבל לא מתחברת ללבוש 'זרוק'".
תחביב שלא מוותרת עליו: "אני מאוד אוהבת לכתוב. בתקופות שמלאות בעבודה, עשייה ורגש, אני כותבת יותר ובתקופות שהן יותר 'רגועות' - אני כותבת פחות. אחת לכמה זמן אני מפרסמת דברים שאני כותבת, ובדרך כלל התגובות ממש טובות אז אני בהחלט שמחה שיש לי את היכולת לבטא את עצמי בכתב".
מה חשוב יותר - אופי או יופי: "שניהם יחד חשובים מאוד. בעידן שלנו היום חשובה הרמוניה, אסתטיקה ומודעות עצמית. כשהדברים האלו נמצאים לבד, ללא תכונות אופי טובות, זה לא שווה יותר מדי. לטעמי, אין יופי בלי אופי".

שומר על הלוק
אמן הבלונים צחי מרציאנו (26) שמח להעלות חיוך על פניהם של ילדים, מתלבש לפי צו האופנה, מקפיד להתאמן בחדר כושר ארבע פעמים בשבוע ואוהב להיות מטופח.

צחי מרציאנו. שמח להתנדב. צילום: הרצל יוסף

עיסוק: בעל חברת 'מג'יק' להפקות אירועים, קוסם ואמן בלונים בינלאומי.
סטטוס: רווק.
סוד ההצלחה שלי: "אני מאמין בעבודה קשה ועשייה קבועה. לזכור שיש גם ימים שהם פחות טובים, אבל לקחת הכל בפרופורציות. גם לטוב וגם לפחות טוב".
האם היופי עוזר ופותח לך דלתות: "אני מאמין שמראה חיצוני חשוב לעבודה. זה חשוב להיראות טוב, להיות מטופח כמה שאפשר, כי זה הרבה יותר מושך את העין מאשר מראה 'מוזנח' או לא מושקע".
שאיפות לעתיד: "ברמה המקצועית, אני מאוד אוהב ללמוד דברים חדשים וליצור דברים. להתפתח ברמת העסק שלי. ברמה האישית, אני חושב שכולנו שואפים לזוגיות, להקים משפחה ולבנות את הבית שלי שיהיה קורת גג לחזור אליה בכל יום".
מעורבות בפעילות חברתית: "מדי שנה מתנדב עם עמותת 'קו לחיים' לילדים חולי סרטן ועם ילדים במחלקות הילדים בבית החולים 'סורוקה'. לשמחתי, תחום העיסוק שלי מורכב מעבודה עם ילדים וכשיש אפשרות והזדמנות לעשות למענם משהו שיעלה חיוך - אני תמיד שמח בכך".
סגנון בילוי מועדף: "אני מאוד אוהב מסעדות טובות עם אוכל טוב וכוס יין. פחות מתחבר למועדונים וחיי לילה".
סגנון לבוש: "אין לי קו קבוע. אני לרוב לובש מה שהולך עכשיו ומה שבאופנה. משתדל לשמור על המודרניות של הבגדים".
תחביב שלא מוותר עליו: "אני מאוד אוהב ללכת לחדר הכושר. אני מתאמן ארבע פעמים בשבוע ורואה את זה כסוג של תרפיה. האימונים מאפשרים לי לעבור למצב של אוטומט ופחות להתעסק בעבודה השוטפת שלי".
מה חשוב יותר - אופי או יופי: "אני רואה בהם כמעט שווים בערכם. מראה חיצוני חשוב למשיכה הראשונית, אך נעלם בשלב מסויים. בסופו של דבר, האופי נשאר לטווח הארוך ולא סתם אדם נמדד על פי האופי שלו- זה הולך איתו בטוב וברע".

שם המשחק: התמדה
מאמנת הכושר מירב גרנבוסקי (34) מסייעת לאנשים המתמודדים עם עודף משקל לשנות הרגלי תזונה וספורט וגם באימון היא דואגת להתלבש בשיא המודה, כיאה לחובבת שופינג.

מירב גרנבוסקי. מראה חיצוני הוא כרטיס הביקור שלנו. צילום: הרצל יוסף

עיסוק: מזכירה רפואית בבית החולים 'סורוקה' ומאמנת כושר אישית בסטודיו Black cherry.
סטטוס: רווקה.
סוד ההצלחה שלי: "נחישות. אני מאמינה שהתמדה בדבר מסוים לאורך זמן היא מפתח להצלחה. תמיד להאמין שגם אם נפלת ארבע פעמים, בפעם החמישית אתה תצליח".
האם היופי עוזר ופותח לך דלתות: "כן, אך לאו דווקא מראה 'יפה' או 'לא יפה'. אני מגדירה את זה כמראה ייצוגי ואסתטי. זוהי תעודת הזהות שלנו כאנשים והרושם הראשוני שאנחנו מותירים על הסביבה".
שאיפות לעתיד: "ברמה המקצועית, אני רוצה להמשיך להשפיע על שינוי הרגלים לא נכונים אצל אנשים כי זה גורם לי לסיפוק רב. ברמה האישית, כמובן שלהקים את ביתי ולהמשיך לעשות דברים שעושים לי טוב. אני מאוד מאמינה בלעשות דברים שאוהבים ולא דברים שאין לנו הנאה מהם".
מעורבות בפעילות חברתית: "כל תקופה מסוימת אני לוקחת כפרויקט התנדבותי אדם ומאמנת אותו. באחרונה אני מאמנת בהתנדבות מלאה שני מכרים שלי שהיו במצב שהמשקל שלהם היווה ממש סכנת חיים. אני מלווה אותם בכל ההליך הזה ולראות איך פתאום תוצאות הבדיקות משתנות ואיך פתאום ממצב של ניתוח ודאי כבר אפשר לראות התמודדות בלי ניתוח - זה בעיניי שווה ערך לא פחות מכסף".
סגנון בילוי מועדף: "באופן כללי אני מאוד אוהבת שופינג ובעיקר קונה בגדי ספורט. מייצרים דברים מאוד יפים בתחום הזה. אני מתאמנת די הרבה במהלך השבוע, ככה שאני שמחה שיש לי מבחר של בגדים לאימונים".
סגנון לבוש: "אני אוהבת את הלבוש הפשוט והנקי, אבל תמיד יש טוויסט עם נעליים מגניבות או תיק מיוחד".
תחביב שלא מוותרת עליו: "פריקית של סדרות מתח. כמעט שאין יום שאני סוגרת בלי פרק מסדרת מתח".
מה חשוב יותר - אופי או יופי: "עם כמה שזה נשמע בנאלי, אני מאמינה שהאופי הרבה יותר חשוב. הכרתי לא מעט אנשים שהיו הטעם שלי מבחינת מראה חיצוני, אך כאשר נחשפתי לאופי שלהם, שהיה בעייתי, משהו במראה החיצוני שלהם השתנה בעיניי והם הפכו להיות פחות הטעם שלי".