לקראת הועידה של המרכז הישראלי לבנייה שתתקיים מחר (שלישי) במתחם דיזיין סנטר, חלקו איתנו האדריכלים הצעירים עדי שילמן (30) ועומרי ברנד (31) מבאר שבע חמישה טיפים שיעזרו לכם לצלוח את הפרויקט הכי מורכב בחיים.

עדי שילמן ועומרי ברנד. צילום: יח"צ

גישה - לא מעט מהצלחת תהליך בניית בית תלוי בגישה. ולכן חשוב לדעת איך לגשת אל הפרויקט על מנת לצלוח אותו מבלי להתחרפן. חשוב להבין מה אתם יודעים ומה לא, ולבחור את היועצים הנכונים שידעו לעטוף ולהשלים לכם את החסר.

תיאום ציפיות - צריך להתבצע בשני מישורים. הראשון בין בני הזוג, חשוב להסתנכרן אחד מול השני ולנסות להגיע להסכמות משותפות בנוגע לסגנון, פרוגרמה ועוד. השני הוא בין הזוג לבין האדריכל, חשוב מאוד לעשות תיאום ציפיות לפני תחילת התהליך ושהאדריכל יסביר לזוג מה אפשרי ומה לא.

בניית תקציב - חשוב מאוד להקפיד על בניית תקציב בצורה נכונה ומסודרת, אשר כולל את כל ההוצאות הקשורות לתהליך התכנון והבנייה. רצוי מאד לקחת בחשבון את שכר הטרחה למתכננים, אגרות בניה, היטלים והוצאות בלתי מתוכננות. לא פחות חשוב הוא לעמוד בתקציב לאחר השלמתו ולא לעגל פינות ולהתפתות להוצאות שלא שוקללו מלכתחילה. קורה לא פעם שזוגות ״משתוללים״, במיוחד בשלב הגמר.

בחירת אנשי מקצוע נכונים – הטיפ החשוב ביותר לדעתנו. תהליך הבנייה יכול להיות חוויה חיובית או סיוט, והגורם המשמעותי שיקבע איך התהליך יעבור הם אנשי המקצוע שילוו אתכם לאורך כל התהליך. החל מהמתכננים ועד קבלני הביצוע, חשוב לקחת אנשי מקצוע ששמם הולך לפניהם ,ועוד יותר מכך ששמם הטוב חשוב להם. כך תהיו בטוחים שתקבלו את המוצר הטוב ביותר.

התייחסות לסביבה - אחד העקרונות הבסיסים לפני שמתחילים תכנון של בית הוא התייחסות לסביבה. כיווני שמש ורוח, טופוגרפיה, אופי השכונה וכדומה. תכנון נכון של הבית ישדרג את חווית המגורים שלכם.

שלישי, 13.2, בין השעות 14:00-23:00, מתחם דיזיין פלוס, דרך חברון 48 באר שבע. הכניסה חופשית והחניה חינם