תוכנית להקמת 3,470 יחידות דיור בנתיבות אושרה להפקדה בסוף השבוע שעבר על ידי הוועדה לקידום מתחמים מועדפים לדיור (הותמ"ל).

תוכנית "מעלות הנחל". השלמה של הרצף העירוני. הדמיה: אדריכלים נתי רותם ונעמה הבר

הוועדה החליטה להפקיד את תוכנית "מעלות הנחל" במערב העיר, אשר מהווה השלמה של הרצף העירוני המתוכנן. התוכנית מתפרשת על שטח של 2,100 דונם והיא כוללת, 3,470 יחידות דיור, מתוכן יוקצו 690 לטובת דירות קטנות.

ממינהל התכנון נמסר כי תמהיל יחידות הדיור בתוכנית האמורה הוא מגוון, וזאת כדי לתת מענה לאוכלוסייה מגוונת. המשמעות היא שהתוכנית כוללת בינוי נמוך ועד בנייה של מבנים בגובה של שלוש עד תשע קומות ושלושה מבני מגורים בני 18 קומות.

בנוסף ליחידות הדיור כוללת התוכנית 176 אלף מ"ר עבור מבני ציבור וכן גינות ציבוריות ושטחים פתוחים הכוללים חלק משמעותי מהפארק העירוני "נחל בוהו", שיפותח בשיתוף פעולה בין עיריית נתיבות וקק"ל. כמו כן כוללת התוכנית גם אפשרות להקמת כ־100 חדרי מלון בסמוך לפארק "נחל בוהו", ושטחי מסחר ותעסוקה שכונתיים בהיקף של כ־24 אלף מ"ר שישתלבו בפרויקט מבני המגורים.

בחלקה המערבי של התוכנית מוצעת הקמת כביש גישה חדש המחבר את נתיבות אל רשת הדרכים הארצית ולכביש 25. תוכנית זו מצטרפת לשלוש תוכניות מפורטות שקידמה הוועדה לקידום מתחמים מועדפים לדיור בנתיבות, התואמות את תוכנית המיתאר לעיר, אשר כבר זכו לקבלת תוקף. התוכנית קודמה על ידי עיריית נתיבות ורשות מקרקעי ישראל והיא נערכה על ידי האדריכלים נתי רותם ונעמה הבר.

לדברי יו"ר הוועדה לקידום מתחמים מועדפים לדיור, אריאל יוצר, "התוכנית בנתיבות מהווה אבן דרך נוספת בהזנקת העיר לאחת האלטרנטיבות המועדפות לדיור במטרופולין הדרום תוך הוספת פארק אזורי וחיבורים תנועתיים חדשים".