כך נראה השוק הבדואי בתקופה שפעל. צילום: מיכאל יעקובסון, ויקיפדיה

יוזמה משותפת של עיריית באר שבע ורשות מקרקעי ישראל לקידום תכנון להקמת מרכז ירידים במתחם השוק הבדואי לשעבר. על פי הפרוגרמה הראשונית, מרכז הירידים ישתרע על כ-15 אלף מ"ר, ויכלול מרכז ירידים, מתחם מסחר, מלונאות, נופש וספורט וכן שימושים ציבוריים נוספים.

מתחם השוק הבדואי לשעבר, שממוקם בסמוך לגשר התורכי ומול מתחם הבילוי 'סינמה סיטי', סגר את שעריו בתחילת שנת 2017 לאחר פעילות של 112 שנה והיה אחד מסמליה המובהקים של באר שבע. בעירייה הסבירו אז את ההחלטה לסגור את השוק, בכך, שהשוק איבד מהאותנטיות שלו.

במשך עשרות שנים השוק הבדואי תפס מקום בולט ומרכזי בחיי המסחר בבירת הנגב, ובזכות תנועת הקונים האזור היה תוסס וערני. כיום, שטח השוק לשעבר נותר שומם ותנועת האנשים דלילה.

העירייה ביחד עם רשות מקרקעי ישראל מעוניינים להחיות את המקום והפיכתו למרכז בילוי ופנאי, שיצטרף למרכזים אחרים שהוקמו בשנים האחרונות. לצורך תכנון המרכז, רשות מקרקעי ישראל הקצתה מענק בסך 326 אלף שקלים.

לדעת גורמי מקצוע ששוחחנו עימם, הקמת מרכז ירידים שכולל מלונאות, מסחר ונופש, וזאת במיקום הנוכחי, יעניק דחיפה לעסקים באזור ויהפוך למרכז בילוי מבוקש ואטרקטיבי. דובר העירייה, אמנון יוסף, אישר את היוזמה לקדם תכנון למרכז ירידים וציין כי "לעת עתה מדובר בתכנון סטטוטורי בלבד על כן אין עדיין מועד להקמת הפרויקט".