האזור שבו עשוי להיבנות הבניין. צילום: הרצל יוסף

במשך עשרות שנים בניין בן 14 קומות או בשמו האדריכלי "בניין המגירות" ברחוב שמעוני בשכונה ב' בבאר שבע, החזיק בשיא לגובה של בניינים רבי קומות בעיר. אולם מאז שנות ה־60 של המאה הקודמת עברו הרבה מים בנחל באר שבע, ובשנים האחרונות החלו לצוץ בזה אחר זה רבי קומות שעברו את סף 30 הקומות.

שני 'מגדלי סוקולוב' בשכונה א' מתנשאים כל אחד ל־31 קומות מגורים שנבנו על קומת מסחר. מאוחר יותר, נבנה מגדל המגורים 'אום טוואר' בן ה־32 קומות בפלח 5, וזו רק ההתחלה.

הבנייה לגובה הולכת ותופסת תאוצה ולא תיעצר על 30 קומות בלבד. בימים אלה קיימת תוכנית להקמת מגדל שיתנשא לגובה של 50 קומות ומעלה שיהיה בו 'עירוב שימושים', כלומר שילוב של דירות מגורים, משרדים ומסחר. גורד השחקים מתוכנן לקום ברחוב וולפסון ויהיה הגבוה ביותר מחוץ לגבולות גוש דן. הוא ייבנה באזור בו ממוקמים קריית הממשלה, בית המשפט, ביטוח לאומי, ובסמוך לתחנה המרכזית ותחנת רכבת מרכז.

עד כמה גובהו של המגדל ישפיע על חזות העיר, אפשר ללמוד מהעובדה כי יהיה אפשר לזהות אותו למרחקים. כלומר, כבר מהכניסה הצפונית של העיר ניתן יהיה להבחין במגדל שיאפיל על יתר הבניינים.

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה תבחן את הבקשה להקים את הבניין שתכנונו תואם את המדיניות המוצהרת של העירייה, לפתח ולשדרג את המתחם באזור ולהפוך אותו למרכז חזק ותוסס.

בתגובה לידיעה מסר דובר העירייה, אמנון יוסף: "מדובר בחברה אשר יזמה שינוי תב"ע (תוכנית בניין עיר - י.ל) למגרש 'שופרסל' ברחוב וולפסון, לצורך הקמת פרויקט בנייה. הבקשה אשר הגישה החברה תואמת לתוכנית המתאר החדשה של העיר, מבחינת השימושים הכוללים: מסחר, מגורים ומשרדים. טרם נקבע היקף הפרויקט לרבות גובה המבנים וחלוקה בין השימושים, ולכן לא ניתן לקבל פרטים על הפרויקט בכללותו".