כאן תקום שכונת פארק הנחל בבאר שבע. צילום: הרצל יוסף

פרויקט הקמתה של שכונת פארק הנחל בבאר שבע עולה מדרגה. בעוד שהעבודות להקמת התשתיות בפרויקט החדש נמצאות בעיצומן, החלה מסירת המגרשים ליזמים הראשונים. בימים אלה מקדמת מינהלת הסכם הגג של השכונה תכנון של מספר מבני ציבור וחינוך בשכונה על מנת שבנייתם תסתיים בסמוך לאיכלוס בתי המגורים.

על פי מינהלת הסכם הגג של השכונה, המדינה כבר השקיעה בפרויקט הזה כ־800 מיליון שקל, עוד בטרם הוקמה השכונה, וזאת במסגרת הסכם הגג שחתמה העירייה בשעתו עם משרדי האוצר והבינוי והשיכון.

שכונת פארק הנחל היא שכונה חדשה, שבליבה פארק נחל באר שבע, המשתרע על שטח של כ־5,300 דונם ובתוכו אגם מלאכותי המשתרע על שטח של כ־90 דונם. השכונה תכלול כ־5,000 יחידות דיור. השכונה ממוקמת ביציאה הדרומית של העיר, מול מתחם 'איקאה'.

מכיוון שהפרויקט נכלל בהסכם הגג שנחתם בין עיריית באר שבע לבין המדינה, הוקמה מינהלת הסכם גג לשכונה בראשותו של צבי טל־יוסף, לשעבר מהנדס העיר באר שבע. לדברי טל־יוסף, מדובר בשכונה הראשונה בארץ, בה האגם, הפארק, מבני הציבור ומתקני הנופש והפנאי יקדימו את אכלוסו של הפרויקט.

על פי הסכם הגג, 24 חודשים לאחר שהקבלן הראשון יעלה על הקרקע, יפעלו בשכונה החדשה בתי ספר וגני ילדים. מכיוון שהקבלנים התחייבו למסור את הדירות בתוך 30 חודשים, עוד בטרם יימסרו הדירות לרוכשים יהיו מוסדות החינוך מוכנים לקליטת הילדים. עוד נקבע כי 70% מהשכונה תימסר על ידי כלל היזמים בעת ובעונה אחת.

לדברי טל־יוסף, "היתרון בהסכם הגג הוא שמתקצבים את מבני הציבור במקביל לשיווק והרשות מקבלת את התקציב עבור תשתיות על, תשתיות צמודות ומבני ציבור, וכך מי שירכוש דירה נכנס למערכת מתוקצבת מראש. השכונה תהיה למעשה 'עיר קטנה' שתספק את כל השירותים והצרכים הנדרשים לתושביה".