מיתר. יקבלו הטבת מס. צילום ארכיון: הרצל יוסף

יישוב מיתר נכנס לרשימת הישובים אשר יקבלו הטבה במס לשנה זו ותושביו ייהנו מתוספת של 1,755 שקלים בחודש. מרגע היוודע דבר ההטבות במס הכנסה, פנו תושבים רבים למועצה כדי לברר כיצד לפעול ואיזה פרוצדורה עליהם לעשות כדי לקבל את הטבת המס.

"כפי שהבטחתי במהלך הבחירות, פנינו לגורמים הרלוונטיים וביקשנו לקבל את ההקלה" מספר ראש המועצה שמעון מזוז, "בהתחלה נענינו בשלילה ולאחר שאיימנו בפניה לבג"ץ, גם אנחנו הוכנסנו לרשימת הישובים שמקבלים את ההטבה".

ההטבה במס היא בשיעור של 13% שניתנת על הכנסה של 162 אלף שקלים בשנה. לדוגמא: מי שמשלם כיום מס של 1,800 שקלים ישלם מעתה רק 45 שקלים מס, כלומר תוספת לשכר של 1,755 שקלים נטו לחודש. מי שמשלם כיום מס של 1,750 שקלים בחודש לא ישלם מס כלל. החישוב נעשה לפי הנוסחה הבאה: 162 אלף שקלים כפול 13%, לחלק ל-12 חודשים.

כחלק מהיערכות המועצה לנושא הטבות במס הכינה המועצה אפשרות להפיק אישור תושב באופן מקוון. מזוז ששימש לפני בחירתו ראש המועצה במיתר כגזבר עיריית דימונה, סיפר: "הפנייה לגורמים הרלוונטיים בוצעה עוד לפני שנבחרתי לראשות המועצה. אני שמח מאוד שפנייתי לשרים הרלוונטיים לקבלת ההקלה במס נענתה בחיוב. מדובר בהטבה משמעותית לתושבי מיתר וכרמית".

יש לציין, כי בעקבות הכנסת מיתר לישובים הזכאים להטבות מס, מתכוונים ראשי רשויות נוספות לדרוש את אותה ההטבה.