כתב: אליהו פז, בוגר התמחות בשמאות מקרקעין מטעם מועצת שמאי המקרקעין, משרד המשפטים

שמאי מקרקעין בבאר שבע ובסביבתה, נדרשים לתת משקל רב לשינויים הרבים ברמות הביקוש לנכסי מקרקעין בעיר. ידוע, כי בביצוע הערכת שווי דירה, שמאי דירות לוקח בחשבון את רמות הביקוש שיש לנכסים בסביבה.

מיקום הנכס

למיקום הנכס חשיבות אסטרטגית גבוהה. למשל, הערכת שווי דירה על ידי שמאי דירות בסביבת האוניברסיטה, יצביע על ביקושים גבוהים מצד הסטודנטים. ביקוש גבוה, מקטין את הסיכוי והסיכון כי הדירה תישאר ריקה ולא תניב הכנסה.

אוניברסיטת באר שבע. צילום: הרצל יוסף

הדבר דומה גם לנכסים שמצויים בסביבת בית החולים. שמאי דירות בבואו להעריך שווי דירה בקרבת בית החולים, צריך להתחשב בביקושים לדירות מגורים הנובעים מנותני שירותים לבית החולים, עובדי המוסד ועוד המעוניינים להשתכן בסביבת מקום העבודה.

שמאי מקרקעין בבאר שבע נדרשים לשים לב להתפתחות אזורי המסחר, קרבתם לצירי תחבורה, מיקום מסילות רכבת ועוד.

מרכזי המסחר והבילוי המובילים בבאר שבע הינם מול 7, BIG, ONE, B7. כניסת מרכזי המסחר הגדולים משפיעה על הסביבה ואף יכולה להשפיע על השימוש היעיל בנכסים אחרים סמוכים. לדוגמא: יכולה להיווצר כדאיות כלכלית בהסבת מוסך למסעדה. כמובן שהשינוי גורר תשלומי מס ותכנון עירוני מתאים.

שמאי מקרקעין בבאר שבע נדרש לנתח את כלל השינויים שחלים ויחולו על העיר, אשר להן השפעה גדולה על שווי דירות, הבתים והנכסים המסחריים.

אילוסטרציה. צילום: freepik

צירי תחבורה

בבואו שמאי דירות בבאר שבע להעריך שווי דירה או שווי בית פרטי, נדרשת התייחסותו רבה גם לנגישות תחבורתית. מחירי נכסי מקרקעין, לרוב, מושפעים מקרבתם לצירי תחבורה המרשתים את מדינת ישראל. נגישות תחבורתית איכותית מנגישה את נכסי המקרקעין למרכז הארץ ולמיקומים עסקיים אסטרטגיים. שמאי דירות מומחה יודע כי קיימת התייחסות מיוחדת לעניין תחבורה בתחום שמאות המקרקעין.

להלן צירי התחבורה הראשיים בסביבת באר שבע:

בבאר שבע מבורכת בצירי תחבורה מרכזיים.

כביש 40: כביש 40 בקטע הדרך מספר 406 מהווה את הכניסה הצפונית לבאר שבע.

כביש 25: מהווה את היציאה לכיוון שדרות, נתיבות, אופקים ואשקלון.

כביש 60: כביש זה מחבר את באר שבע לירושלים.

רק שמאי מקרקעין המתמחה בבאר שבע ידע לתת ללקוח את התמורה הטובה ביותר לכסף ובכך, להגן עליך מהפסדים כבדים.

לכתבה המלאה לחצו כאן.

אליהו פז, יח"צ

טרם ביצוע עסקה בבאר שבע אתם מוזמנים להתקשר, לדבר ולקבל ייעוץ חינם שייתן לכם את כל הביטחון בביצוע העסקה. משרד פז שמאות מקרקעין מעסיק שמאי מקרקעין עם ניסיון של עשרות שנים הבקיאים במגוון תחומי שמאות המקרקעין. למשרד הכרות רבה עם אזור באר שבע. ידוע, כי בעסקת מקרקעין רב הנסתר על הגלוי, ולכן, אנו נשמח לתת לכם ייעוץ חינם בכל סוגיה.

פז שמאות מקרקעין, טלפון: 2698*, לאתר https://shamay-mekarkein.com