בית. כולנו חולמים על בית, עם גדר יפה, חצר מוצלת, סלון רחב ידיים ומטבח שאפשר להכין בו מטעמים. בינינו לבין החלום שלנו עומד דבר אחד – המציאות. שוק הנדל"ן הרותח של ישראל, שידע מורדות ועלויות, נמצא כעת בנסיקה מתמדת. אנחנו כולנו להוטים אחר העסקה הטובה והמשתלמת ביותר, כזו שתוכל להביא לנו בית גדול ויפה במיקום אידיאלי ונחשק ובדיוק בתקציב שלנו. מהצד השני של המתרס עומדים מוכרי הנכסים, אלו מעוניינים למקסם את המחיר על הנכס שבבעלותם, למכור אותו במהירות ובתנאים שמתאימים להם. אז איך אומרים? חלומות לחוד ומציאות לחוד.

"בין הקונה לבין המוכר יש פער", מסביר צחי נגר הבעלים של סוכנות הנדל"ן המובילה בדרום "הומגה נכסים", "הקונה רוצה לקנות במחיר הזול ביותר, המוכר רוצה למכור במחיר היקר ביותר, וככה שני הצדדים עלולים לפספס עסקה שהיא טובה ונכונה".

לנגר, המתמחה בשוק דירות ובתי היוקרה בבאר שבע, עומר ומיתר, יש ניסיון של שנים רבות בשוק הנדל"ן של הדרום. במשך הזמן הוא צבר מוניטין גבוה ואין כמעט נכס שלא עבר דרך הידיים שלו.

צחי נגר, הומגה שיווק בתי יוקרה בדרום. יח"צ

איך אנחנו יכולים לדעת שעשינו עסקה טובה? שמכרנו או קנינו בית במחיר הנכון?

"עסקה טובה לשני הצדדים היא עסקה שמבטאת את מצב השוק. המוכר יכול לנקוב באיזה סכום שהוא רוצה, אבל אם מדובר במחיר שהוא לא הגיוני ביחס לשטח ולמיקום, הוא לא יצליח לממש את העסקה לעולם. בסופו של יום, האינטרס הוא למכור את הנכס בהתאם לשווי שלו. יש בעלי נכסים שלחוצים למכור, מסיבות כאלה ואחרות, הם רוצים לבצע עסקת מכירה מהירה ולשם כך צריך להביא להם את הלקוח המתאים. אתה יכול לפרסם את המודעה שלך בחינם באתרי האינטרנט, אבל זה לא מבטיח שהטלפון יצלצל והקונה ידפוק לך בדלת. כאן נכנס התפקיד של המתווך, שמצליח להפגיש בין המוכר לבין הקונה, תוך הבנה של שני הצדדים. ככה רוקמים עסקה שהיא נכונה וטובה לכולם.

מה מבטיח למוכר שדווקא המתווך איתו בחר לעבוד יביא לו את הקונה המיועד?

מתווך טוב הוא מתווך שמכיר את האזור בו הוא פועל ונמצא בקשר יומיומי עם התושבים. אתה חייב להכיר את השכונות, את הרחובות, לדעת מי עומד למכור ומי מחפש לקנות. לחיות את האזור. אי אפשר להיות מנותקים, זו עבודה שקשורה באנשים. צריך גם להבין את הלקוחות שלך, גם את המוכר וגם את הקונה. ברגע שאתה קשוב לצרכים של אותו אדם שרוצה למכור את הבית שלו במהירות כי הוא לחוץ בזמן או לאותה משפחה שרוצה לעבור למקום חדש ומחפשת סביבה בטוחה, או הרבה חדרי שינה, אפשר לעשות את ההתאמה הנכונה בין הצדדים. זה חוסך זמן והרבה כאב ראש. למכור או לקנות בית זו עבודה ובשביל זה המתווך דואג לכל הפרטים, הוא יודע איזה לקוחות להביא לאיזה בית בשביל לא לבזבז לאף אחד את הזמן. וזמן בנדל"ן, זה גם תמיד כסף.

ממה כדאי להיזהר כשעובדים עם מתווכים?

מרבית משרדי התיווך עובדים בשיטה של "בלעדיות" ואז המוכר נכנס לתוך מגבלה של חצי שנה במהלכה הוא מחויב לעבוד רק עם אותו מתווך. אבל מה קורה עם בחרת במתווך שבכלל לא מכיר את האזור? אין לו מושג לגבי לקוחות פוטנציאליים? כאן נוצרת בעיה. לכן, אני תמיד אומר ללקוחות שלי שחודש זה בהחלט זמן מספק בשביל ליצור תנועה ולהביא אל הבית לקוחות פוטנציאליים. אחרי חודש אתה יכול להרגיש אם בחרת במתווך טוב ואז להחליט להאריך את הבלעדיות. אני ממש לא ממליץ ואפילו מתריע מפני חתימה על הסכם בלעדיות לתקופה של חצי שנה, אחרת אותו מוכר עלול למצוא את עצמו כבול ותקוע בחוזה עם מתווך שלא מצליח לממש את העסקה.

הומגה שיווק בתי יוקרה בדרום

ב"הומגה שיווק בתי יוקרה בדרום" ידאגו ללוות אתכם החל משלב ההיכרות עם הסוכן, דרך הליווי הבנקאי, אדריכלים, בעלי מקצוע ועד לשלב החתימה הסופי על עסקת המכירה או הקנייה. למכירה, קנייה או השכרה של נכס אתם מוזמנים ליצור קשר באתר או בטלפון: 052-8942274.