שיא ביקושים בפארק ההייטק של עומר. על שני מגרשים שהוצעו באחרונה במסגרת מכרז של מועצת עומר ומינהל מקרקעי ישראל התמודדו 30 מועמדים, כאשר בסופו של דבר נבחרו שתי חברות, האחת הציעה פי עשרה ממחיר המינימום והשנייה פי חמישה.

הנחת אבן הפינה לבניין של חברת YBS. צילום: כרמל

עבור מגרש בשטח של 5,700 מ"ר תשלם אחת החברות הזוכות, חברת 'נ.די.ב. אחזקות' סכום של עשרה מיליון שקל, כאשר במסגרת המכרז עמד מחיר המינימום על 1.02 מיליון שקל. עבור מגרש בשטח של כ־2,200 מ"ר, אשר הוצע במקביל, תשלם החברה השנייה שזכתה במכרז, חברת 'קרניה', סכום של 2.87 מיליון שקל, כשמחיר המינימום שלו עמד על 478 אלף שקל.

בעקבות ההצלחה והביקוש מתוכננת הוצאה משותפת של מועצת עומר ומינהל מקרקעי ישראל של שני מכרזים נוספים למגרשים בפארק ההייטק בעומר. המכרזים החדשים יתפרסמו בעוד כחודש וייסגרו חודשיים לאחר מכן.

"צפינו לביקוש רב, אך לא למחיר שזכה", אמר ראש מועצת עומר, פיני בדש, "אכן הפתעה שמסמנת את הבאות. הירידה של יחידות המודיעין והתקשוב של צה"ל יצרה מהפך בביקושים להייטק, משרדים ולתחום הסייבר בפארק בעומר".

בתוך כך, מסיימת בימים אלה חברת 'אפקון' את בניית הבניין הראשון מתוך ארבעה על שטח של כ־10,000 מ"ר. חברת 'גרין' מסיימת בניית מתחם להייטק על שטח של 4,000 מ"ר, ואילו חברת YBS מקבוצת האחים יעקבי הניחה השבוע אבן פינה לבניין בן 10,000 מ"ר להיי־טק.