נדחתה ישיבת הוועדה המחוזית שהיתה אמורה להתקיים היום (שני) לאישור הקמת שלושה מגדלי מגורים בחניון הגרנד קניון בבאר שבע. הישיבה נדחתה בחודשיים זאת עקב לחץ של התושבים לבטל את התכנית.

הפגנת התושבים המתנגדים לפרויקט. "זאת תהיה בכייה לדורות". צילום: הרצל יוסף

קודם להודעת הדחייה, נפגשו נציגי התושבים משכונת נאות לון ושכונה ט' הסמוכות לקניון עם ראש העירייה, רוביק דנילוביץ' והצוות המקצועי של העירייה. נציגת התושבים, ד"ר אושרה ספיר, הציגה את עמדת המתנגדים בצורה תקיפה וברורה ודיברה על "ההשלכות ההרסניות" של בניית מגורים באזור והזהירה כי יישום התכנית "תהיה בכייה לדורות".

בקרב התושבים המתגוררים בסמוך לחניון הגרנד קניון, הובעה אופטימיות זהירה, שדחיית האישור בוועדה המחוזית אולי תביא בסופו של דבר לביטול התכנית. מנגד, תושבים אחרים הזהירו:"אסור לנו לשקוט על השמרים. הוועדה המחוזית עלולה לאשר את הבניה בישיבתה הבאה, יתכן ונצטרך לפנות לערכאות משפטיות בעתירות עם עלויות לא קטנות".

על פי התכנית המוצעת, יבנו 300 יחידות דיור בשלושה מגדלי מגורים בני 24 קומות על שטח חניית הגרנד קניון בחלקו המערבי, דבר שיביא לתוספת של 1,000 תושבים באזור. יש לציין, כי בחלקו המזרחי של הגראנד קניון כבר נבנים ארבעה מגדלי מגורים, שיחד עם הבנייה המתוכננת בחלקו המערבי של הקניון, תביא להגדלת האוכלוסיה באזור בכ- 10%.

גרנד קניון. "חסרי אונים מול מפלצת אימתנית". מי זוכר שפעם עמד פה מלון. צילום: ישראל יוסף

ד"ר אושרה ספיר הסבירה לנציגי העירייה, כי ההחלטה לבנות על מגרש החנייה תפגע אנושות באיכות החיים של התושבים "מדובר ברדיוס רחב של נפגעים תמימים וחסרי אונים מול מפלצת אימתנית".

ראוי להדגיש, כי שטח החניון מיועד למטרות של מבני ציבור ומרכזים רפואיים לטובת התושבים, אולם התב"ע (תכנית בניין עיר) שונתה לשם בניית מגדלי מגורים.

כבר היום מתלוננים תושבים על חוסר בשטחים למעונות יום, גני ילדים ובתי ספר יסודיים ותיכוניים וחוסר בתחנות לבריאות המשפחה ובמרפאות. תוספת של עוד מאות יחידות דיור תחריף את המצב, לדעת התושבים, ותגרום לקריסה ואת זה הם רוצים למנוע.

בתום הפגישה עם ראש העירייה, אמרה ד"ר אושרה ספיר: "אנחנו מאמינים ברוביק שיבחר בשכל הישר ונלך איתו יד ביד".