ועדת ההקצאות במשרד הכלכלה והתעשייה אישרה הקמה של ארבעה מפעלים לתעשייה בדימונה בשטח כולל של כ־40 דונם ובתקציב של 13.2 מיליון שקל. המפעלים החדשים שצפויים לייצר 150 משרות תעסוקה הם: אבגול בע"מ, רפאל זיו אנרגיה בע"מ, פרופיל הנגב בע"מ וטבע הדלי בע"מ.

דימונה. פעילות כלכלית שתמריץ את האזור. צילום: הרצל יוסף

שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן, הכריז כי "אנו מביאים בשורה חשובה לתושבי דימונה ונמשיך לעודד ולתמרץ יזמים ותעשיינים להשקיע באזור. התעשייה היא מכפיל כוח, כאשר בנוסף על יצירת תעסוקה והכנסה באופן ישיר, היא מייצרת מעגלי צמיחה ופעילות כלכלית שממריצה את האזור כולו. התעשייה הישראלית היא מנוע צמיחה חשוב בכלכלה הישראלית והגידול המשמעותי בביקושים מעיד כי סיוע המדינה מאפשר את התנאים לצמיחה".

ראש עיריית דימונה, בני ביטון, שיבח את השר וצוות משרדו על אישור הקמת מפעלים חדשים. "אני רוצה להודות לשר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן, שבזכותו העיר דימונה ירדה ממספר דו־ספרתי של אבטלה לחד סיפרתי. דימונה מתרוממת בצורה בלתי רגילה", אמר ביטון, "היום אפשר לומר שדימונה היא בירת הנגב המזרחי".

(מימין) בני ביטון, ראש עיריית דימונה ואלי כהן, שר הכלכלה והתעשייה. צילום: דוברות משרד הכלכלה והתעשייה

בעירייה מדגישים כי המשך הקמת מפעלים ויצירת מקומות תעסוקה בעיר עומדת בראש סדר העדיפויות כחלק ממדיניות שהחלה מתחילת כהונתו של ביטון כראש עירייה.