דיון ארוך ורב משתתפים כזה לא נראה זמן רב במשרדי הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה. אתמול (שני) במשך כארבע שעות הציגו היזמים את תכניתם לבניית שלושה מגדלי מגורים בחניית הגרנד קניון ותושבי אזור שכונה ט' ונאות לון הציגו את התנגדויותיהם.

עימות מחוץ לאולם הישיבות. צילום: מערכת מיינט באר שבע

מעט לפני התכנסות הוועדה, מחוץ לאולם הישיבות, התנהל ויכוח בין התושבים לאדריכל העיר, רועי לביא. התושבים המתנגדים הביעו מחאתם על דרך התנהלות העירייה והטיחו כלפיו:"אתם לטובת הטייקונים". עשרות התושבים שהגיעו התרשמו כי העירייה איתנה בדעתה לאפשר ליזם "מליסרון" לבנות מגדלי מגורים. בשלב זה שני הצדדים מתבצרים בעמדותיהם.

אחת ממובילי המאבק, ד"ר אושרה ספיר, לא השתכנעה מהסברי נציגי העירייה ובדיון עצמו הציגה את עיקרי התנגדות הנחרצת של התושבים לבניית מגדלי מגורים בחניית הגרנד קניון וציפוף אזור שכונה ט' ושכונת נאות לון. בפוסט שכתבה בתום הדיון בקבוצת הפייסבוק של חברי המאבק חלקה את התרשמותה: "ניכר שיש בתוכנית סדקים רבים, והחברה ("מליסרון", י.ל) לא הצליחה לתת מענה מלא לשאלות הנוקבות שהפנתה הוועדה". 

ספיר זכתה לשבחים רבים על אופן הצגת הדברים דבר שעורר גל תגובות נלהבות ברשתות החברתיות, "אצילת נפש", "מנהיגה אמיתית" העריפו עליה תושבים שנכחו בישיבה.

התושבים יצאו מהדיון ברגשות מעורבים. צילום: מערכת מיינט באר שבע

התושבים יצאו ברגשות מעורבים מהדיון. מחד, גרמו לחברי הוועדה להבין כי התכנית המוצעת יוצרת בעיה סביבתית של צפיפות גדולה ועומסי תנועה, בה בשעה שהתשתיות אינן מותאמות לכך. מאידך, חוששים המתנגדים לתכנית, כי למרות ההסתייגויות, חברי הוועדה יכריעו בעד התכנית ויתיישרו עם עמדת העירייה והיזמים.

ד"ר אושרה ספיר שומרת על אופטימיות:"זכרו", כתבה לחברי קבוצת בתושבים בוואטספ, "עשינו היסטוריה בבאר שבע. מושגים של שקיפות ושיתוף הציבור עלו חזק מאוד לסדר היום. מעתה לא זכוכית מגדלת, מעתה מיקרוסקופ".