בשורה לזכאי הדיור בבאר שבע: משרדי האוצר והשיכון רכשו 29 דירות חדשות בעבור זכאים לדיור ציבורי הממתינים במשך שנים לקורת גג מעל ראשם. בנוסף, הממשלה אישרה פה אחד את הצעתו של שר האוצר, משה כחלון, לפיה לראשונה דירות המועברות מהאפוטרופוס הכללי יוקצו לטובת זכאי הדיור הציבורי. על מנת להגדיל את המכסה של הדיור הציבורי ולספק את הביקושים, ייבנו עוד אלפי יחידות דיור בכל הארץ ובכללם בדרום.

חגית סיגאווי. "תמיד יהיה מחסור". צילום: הרצל יוסף

שר האוצר, משה כחלון, אמר השבוע כי "מדובר בבשורה של ממש עבור משפחות רבות שמחכות יותר מדי שנים לקורת גג במסגרת הדיור הציבורי. המהלכים שהובלנו בשנים האחרונות הביאו הלכה למעשה להגדלת מלאי הדירות, קיצור דרמטי של זמן ההמתנה הנדרש לדירה וצמצום תור הממתינים". עוד הוסיף השר כי "הדאגה לזכאי הדיור היא חלק בלתי נפרד מהמאבק הצודק לצמצום הפערים החברתיים בישראל".

מנגד, בקרב זכאים המנהלים מאבק לדיור ציבורי, ההחלטה על רכישת הדירות מתקבלת בגיחוך. מובילת המאבק לדיור ציבורי בדרום, חגית סיגאווי אומרת בסקפטיות כי מדובר ב"טיפה בים". לדבריה, "עד שלא יעמדו בהסכם שלהם, שחמישה אחוז מכל בנייה בארץ יוקצו לדיור ציבורי, תמיד יהיה מחסור בדיור כי הביקוש עולה על ההיצע".

סיגאווי מציעה כי לנוכח העובדה שתוכנית 'דיור למשתכן' לא סחפה אחריה מבקשי דיור כפי שהיה מצופה, הגיע הזמן "שחלק מהדירות הללו יאכלסו משפחות זכאיות לדיור הציבורי".