המודעות ההולכת וגוברת לאיכות הסביבה ויוקר המחייה הובילו חברות בנייה רבות לאמץ את תקן הבנייה הירוקה, אשר מבטיח סביבת מגורים חסכונית, ידידותית וירוקה יותר.

פרויקט גרנד אביסרור. חיסכון של כ-25%-30% בחשבונות המים והחשמל. צילום: דייגו מיטלברג

מגמת הבנייה הירוקה מהווה גישה כוללת לתכנון, בנייה ותפעול של מבנים אשר מטרתם לספק מרחב מגורים בריא, נעים ונוח לדיירים תוך חיסכון באנרגיה, מים וחומרי גלם ומתוך מגמת חיסכון משמעותיות עבור הדיירים.

"גרנד אביסרור", פרויקט הדגל של חברת "אביסרור משה ובניו", הכולל קומפלקס של 4 מגדלים בני 30 קומות סמוך לגרנד קניון, מתוכנן על פי תקן הבנייה הירוקה ומתכנניו צופים כי כל דייר יוכל לחסוך כ-30% בצריכת החשמל, על ידי תכנון תאורה טבעית ככל הניתן בחללי המגורים ובלובי הכניסה, אוורור טבעי בדירות ומערכות תאורה חסכוניות.

בנוסף, יתאפשר חיסכון של כ-25% במים, שיושג בעזרת מערכות אינסטלציה ייחודית. החיסכון כולל מערכת איסוף של מי עיבוי המזגנים מכל יחידות הדיור בפרויקט והפנייתם להשקיית הגינון המשותף. דיירי הפרויקט יוכלו ליהנות גם מהפרדה בין אשפה יבשה ורטובה (אורגנית) וכן, מחדר אשפה המיועד לשמש להפרדת סוגי פסולת שונים כגון נייר, קרטון, פלסטיק או זכוכית.

דירה לדוגמה בפרויקט גרנד אביסרור. צילום: דייגו מיטלברג

יורם אביסרור, סמנכ"ל השיווק של אביסרור משה ובניו, ציין: "מצאנו צורך גובר ליצור מרחב מגורים בריא, נעים וחסכוני באנרגיה עבור לקוחותינו, באמצעות פתרונות אדריכליים וסביבתיים יעילים. הפתרונות מיועדים להוביל לחיסכון של כ- 25%-30% בהוצאות כמו החשמל והמים, נתון מכריע המתווסף למערכת השיקולים הכוללת בעת רכישת דירה".