פרויקט תמ"א 38 הראשון בבאר שבע עומד לפני סיום ובקרוב יהיה מוכן לאיכלוס. מדובר בבניין הממוקם ברחוב ארלוזורוב בשכונה ג', לא הרחק מפארק ההייטק, אוניברסיטת בן גוריון ובית החולים סורוקה, אשר נבנה במסלול של הריסה ובנייה מחדש. הפרויקט החדש נבנה על ידי חברת welcome יזמות נדל"ן בבעלותם של דורון חלבה ועדי קציר.

הבניין בשכונה ג'. אזור מרכזי. צילום: welcome נדל"ן

הבניין בן שש הקומות כולל 20 דירות חדשות בנות שניים, שלושה וחמישה חדרים, אשר גודלן נע בין 45 ל־110 מ"ר. הדירות מתאימות לזוגות, שותפים או משפחות צעירות ועיצובן הותאם לדור הצעיר, תוך כוונה כי אותם דיירים צעירים יישארו בעיר ויתגוררו בשכונות הוותיקות.

על פי התוכניות, סיום עבודות הבנייה של הפרויקט החדש צפוי כבר בשבועות הקרובים ובימים אלה הוחל בשיווק הדירות. "בגלל הקירבה הגיאוגרפית לאוניברסיטה ולבית החולים, סטודנטים ורופאים בוחרים לגור בשכונה", אומר דורון חלבה, "כך שהשכונה תמותג כשכונה צעירה ותוססת ותיווצר מוטיבציה בקרב הצעירים להישאר בעיר עם סיום הלימודים".

"הבניין מספק לדייר את כל צרכיו והמטרה היא ליצור בו קהילה צעירה שתמשיך לפתח את העיר בעתיד ולהעשיר את השירותים הציבוריים והקהילתיים בשכונה".

עדי קציר הוסיף כי "אנחנו שמחים לעשות היסטוריה עם בניין התמ"א 38 הראשון בעיר. הבניין מספק לדיירים את כל מה שהם צריכים בחשיבה לפרטים הקטנים ביותר, ויכול לגרום לשינוי חברתי ולשילוב של אוכלוסיות ותיקות וצעירות, וכך בתקווה להשאיר את הצעירים בעיר. אנחנו מאמינים בפרויקט".