מתחם "הסינמה סיטי" בבאר שבע שבנייתו הולכת ונשלמת בימים אלה, עבר מספר גלגולים בעשור האחרון. מי זוכר בכלל שעל שטח המתחם אמור היה לקום "שוק תבואות" מודרני שיהווה אלטרנטיבה לשוק העירוני?

מתחם 'סינמה סיטי'. העירייה גובה היטלים. צילום: יעקב לוי

לקראת הפתיחה של מתחם בתי הקולנוע, הבידור והפנאי, העירייה עתידה לבצע עבודות פיתוח עבור ביצוע דרכי גישה למתחם בתקציב של כ־2.2 מיליון שקלים שאושר באחרונה. בניית המתחם אמורה להסתיים עד סוף השנה.

אולם לא כולם היו תמימים דעים לגבי אישור התקציב וביצוע עבודות הפיתוח על ידי העירייה. יוסי דלויה, אחד מחברי ועדת הכספים, תהה בקול: "מה זאת אומרת, אתם עושים להם עבודה במקום שהם יעשו את הפיתוח?". גזבר העירייה, תומר ביטון, הסביר לחבר הוועדה כי "אנחנו עושים עבודה בשטחים ציבוריים שבגינם אנחנו גובים היטלים. או לחילופין אם זה רכישה ישירות ממשרד השיכון והם גבו דמי פיתוח, אז כנגד דמי פיתוח, במקרה הזה יש גבייה של היטלים".

מתחם הסינמה סיטי ממוקם בדרך דוד חכם, בסמוך לתוואי נחל באר שבע ומול הגשר התורכי. עם הקמת המתחם, האזור אמור לעבור שדרוג כחלק ממדיניות העירייה לפתח את המקום ולהפוך אותו לתוסס ונגיש. העירייה מעוניינת גם לפתח את אזור המבואה הדרומית, וכבר היום רואים שינויים בשטח.

מבחינת ביקוש מול היצע, עדיין לא ברור מה יהיו ההשלכות של פתיחת מתחם כזה על מתחם 'יס פלאנט' בו כבר פועלים מספר גדול של בתי קולנוע. סביר להניח שהתחרות על כיסם של חובבי הסרטים, לפחות בשלב הראשון של פתיחת המתחם, תביא לתחרות בריאה שתשרת את הצרכנים.