המתחם שייך לצעירים. חברת "welcome יזמות נדל"ן" מסיימת בימים אלה את פרויקט תמ"א 38 הראשון בבאר שבע. הבניין בן שש הקומות ממוקם בסמוך לאוניברסיטת בן גוריון ולתחנת הרכבת והוא כולל 20 דירות מעוצבות של שניים, שלושה וארבעה חדרים, ששטחן נע בין 45 ל־110 מ"ר.

הבניין. כל הדירות מיועדות להשכרה. צילום: 'וולקאם נדל"ן'

הפרויקט, פרי יוזמתם של עדי קציר ודורון חלבה, שבבעלותם עשרות דירות בבאר־שבע, זכה לשם "welcome ארלוזורוב 15" ונעשה בשיתוף פעולה עם משרד האדריכלים "מרתון פרויקטים" והמעצב יוסי חיון. הבניין עוצב כך שדירותיו מתאימות לזוגות ולמשפחות צעירות.

הדירות בבניין מעוצבות באופן שונה, כך שכל דירה צבועה בצבע אחר וכוללת סלון מעוצב ומרווח עם ריהוט צעיר ונגיעות וינטג'. בנוסף, בכל דירה יש מטבח מאובזר, רהיטים מעוצבים ופריטי אספנות שונים. הבניין גם כולל מעלית שקופה שתוכננה כך שמבעד לזכוכית רואים את פיר המעלית שעליו ציור גרפיטי ענק, פרי מכחולו של אמן גרפיטי מקומי.

"החזון שלנו בתכנון הפרויקט", מציינים היזמים דורון חלבה ועדי קציר, "היה מתוך ראייה חברתית. רצינו לייצר לשוכרים מתחם שבו, מצד אחד, יהיה מקום ליצירת קהילה וזמן משותף עם השכנים, ומצד שני, לתת להם דירות מעוצבות ומרווחות שיאפשרו גם פרטיות לצד חללים משותפים, מה שמייצר שיתופיות עם פרטיות. זה מה שמייחד מאוד את הפרויקט שלנו".

לדברי מעצב הבניין, יוסי חיון, "האלמנטים בחלל הבניין תוכננו במיוחד לדיירים צעירים והם מייצרים חוויית מגורים לא שגרתית. מבחינתי, מדובר בפרויקט מאתגר ושונה מפרויקטים דומים בארץ".

כל הדירות בפרויקט הן להשכרה, ונכון להשבוע הושכרו כבר כולן, רובן על ידי סטודנטים מאוניברסיטת בן גוריון, כאשר הליך האיכלוס יסתיים בימים הקרובים לקראת תחילת שנת הלימודים האקדמית.

מחירי ההשכרה נעים בין 2,700 שקל לחודש לדירה בת שני חדרים ועד 4,200 שקל לדירה בת ארבעה חדרים.