הפועל באר שבע שהחליפה כמעט את כל הסגל בקיץ האחרון ורק אתמול נפרדה מנייט לינהארט אחרי שהחתימה את דשון באטלר, התארחה הערב (שני) אצל גלבוע/ גליל במחזור הראשון של עונת 2019/20 אחרי שגברה על יריבתה בכל אחד מחמשת המפגשים האחרונים.

עדי כהן סבן (מימין) מול ג'אמר גאלי. צילום: לילך וייס, מנהלת הליגה

טי.ג'יי וויליאמס, ג'ון פטרוסלי, פיליפ הרץ, דשון באטלר וסטיב זאק פתחו בחמישייה. וויליאמס קלע את השלשה הראשונה של המשחק אבל האורחת התקשתה מאוד בהתקפה ובשבע הדקות הראשונות קלעה רק שמונה נקודות.

וויליאמס בעצמו ספג שתי עבירות בשלב מוקדם וירד לנוח וגלבוע/גליל בריצה של 0:8 עלתה ל-8:16. עד סוף הרבע הצליחה האורחת לצמק ושלשה של פיליפ הרץ הורידה אותה לרבע הראשון בפיגור שש נקודות, 21:15.

הרבע השני התחיל בשלשה של עדי כהן סבן ובאר שבע עם ריצה של 4:9 הורידה את הפיגור לנקודה אבל ג'אמר גאלי וג'סטין טילמן פתחו שוב פער של תשע נקודות, 26:35 חמש דקות למחצית. אדגר סוסה העמיק את המשבר של באר שבע עם שלשה שהעלתה את המארחת ל-29:40, ארבע דקות למחצית. 

רמי הדר. יכולת התקפית חלשה של הקבוצה שלו. צילום: מאיר אוחיון

ג'סטין טילמן וג'אמר גאלי הגדילו את ההפרש ל-15 לפני שסטיב זאק רק צימק מהקו, 37:51 לגלבוע/גליל במחצית חלשה מאוד של באר שבע. 

דשון באטלר קלע שלשה והפיח תקוות אצל האורחת אבל עידו פליישר הגדיל את היתרון ל-20, 41:61 ובאר שבע לא מצאה פיתרונות לשליטה של המארחת. ג'אמר גאלי ויפתח זיו לא נתנו לאורחת להתקרב ושלשה של גיל בני ושתי נקודות של טי.ג'יי. וויליאמס קבעו 59:74 למארחת בסיום הרבע השלישי. 

דשון באטלר (משמאל) מול פליישר. באר שבע רעה בהתקפה. צילום: לילך וייס, מנהלת הליגה

גם ברבע האחרון ההתקפה של האורחת נתקעה והקבוצה של ליאור ליובין המשיכה לשייט עד לניצחון לאחר שקלעה את שבע הנקודות הראשונות. ההפרש עלה ל-20 אחרי סל של האקס, עמית גרשון ובאר שבע גם הפסיקה לשמור וג'סטין טילמן וגיל בני המשיכו לחגוג, בסיום: 73:100 לגלבוע/גליל.  

קלעו לבאר שבע: טי.ג'יי. וויליאמס 21 נקודות, דשון באטלר וסטיב זאק (13 ריבאונדים) 12 נקודות כ"א, ג'ון פטרוסלי 9 נקודות.

בשבת (19:00) תנסה הפועל באר שבע להתאושש כשתארח את סגנית האלופה, מכבי ראשון לציון למשחק שייפתח סדרה של שלושה משחקי בית רצופים.