במועדון 'אתלטי הנגב' באר שבע ובאיגוד האתלטיקה מנסים לקדם את עניין הענקת האזרחות למרגריטה בלוב, אלופת ישראל ביידוי פטיש בשנים האחרונות ושיאנית הענף בארץ.

בקשה נוספת להענקת האזרחות, הפעם במסלול 'אלופות' הוגשה בימים האחרונים מטעם איגוד האתלטיקה ללשכת האוכלוסין במטרה לקדם את הנושא ולטפל בו לאחר שבלוב סורבה יותר מפעם אחת בעבר.

המכתב של איגוד האתלטיקה למשרד הפנים. בלוב מקווה לבשורות טובות

דוברת לשכת האוכלוסין, סבין חדד, הגיבה לפנייה של "מיינט באר שבע" בנושא ואמרה: "אין רישום של הגשת בקשה כזאת במסד הנתונים של הלשכה", והוסיפה כי קיים מסלול מיוחד לספורטאים מצטיינים שהמדינה מעוניינת בהשארתם על פי חוק בו ויש אפשרות לפעול על מנת לקבל את התעודה. "אם תוגש פנייה כזאת היא תיבחן בכובד ראש", סיכמה חדד.

כזכור, בלוב שזכתה לפני כשבועיים באליפות ישראל שלישית רצופה והיתה אמורה לייצג את המדינה באליפות אירופה לאומות בזאגרב, קיבלה הודעה כי היא לא רשאית לייצג את ישראל בתחרות בינלאומיות מכיוון שהיא מחזיקה בתעודת תושבת קבע ולא בתעודת זהות רגילה ולכן לא נחשבת לאזרחית המדינה.

"אנחנו מקווים שאחרי לא מעט שנים העניין הזה יטופל כמו שצריך ומרגריטה שתמיד היתה שם בשביל המועדון שלנו וגם בשביל המדינה, תוכל סוף סוף לקבל את תעודת הזהות שמגיעה לה", אמר יו"ר המועדון, ברוך שפירא.