הבעלים של הפועל באר שבע, אלונה ברקת, כינסה היום (חמישי) מסיבת עיתונאים בעקבות הידיעה על הכניסה שלה לפוליטיקה הארצית ברשימה של נפתלי בנט ואיילת שקד. עוד לפני כן כינסה ברקת את השחקנים של הפועל באר שבע והודיעה להם על ההחלטה. 

"זה יום מרגש עבורי", פתחה ברקת את דבריה, "אוהדים יקרים אני ניצבת כאן בהתרגשות גדולה בעקבות ההחלטה שלי לפנות לדרך חדשה. חשוב להבהיר שאני עומדת מאחורי הפועל באר שבע. אעביר תקציב שיאפשר לו להיות בצמרת. אעמוד בכל החוזים וכל ההתחייבויות".

אלונה ברקת. "אעביר תקציב שיאפשר למועדון להיות בצמרת". צילום: הרצל יוסף

"בחרתי להגיע לפני 12 שנים להפועל באר שבע כי רצינו להוכיח שלאף אחד אין מונופול על הצלחה", המשיכה ברקת, "גם לא בכדורגל. אפשר להצליח עם נחישות תשוקה סבלנות ואמונה. הראנו שכל אחד שיש לו דרך יכול להצליח. בעידן של פילוג ושיסוי האמנו שאפשר לחבר עיר שלמה לדרך משותפת בלי הבדלים של מין גזע ודת. דרך כדורגל אפשר להקנות ערכי יסוד וכן גם ללמוד להתמודד עם תסכול ואכזבה. הקמנו פרוקיטים רבים בקהילה".

"פרק חשוב לחיים שלמדנו שכאשר רוצים להוביל שינוי עמוק - אסור להיכנע", המשיכה ברקת "לא ברחנו מהקשיים ועשינו את הבלתי יאמן כשזכינו באליפויות. התחלנו הכי למטה, בליגה השניה כשאף אחד לא רצה להגיע לכאן. התקדמנו צעד אחרי צעד לאליפויות ולהצלחות באירופה. בעקשנות וסבלנות. עברנו מוסרמיל שמסמל את העבר, לטרנר שמסמל את עתיד. הפכנו ממועדון שמסתכל בעיקר על העבר למועדון שמסתכל על העתיד".

סרטון ההצטרפות של ברקת ל"ימין החדש":

אלונה ברקת. "כאשר רוצים להוביל שינוי חברתי - אסור להיכנע". צילום: הרצל יוסף
"חלמנו והאמנו אני, אסי, ברק, רוביק, ברדה ואתם האוהדים", המשיכה ברקת, "כך הדבקנו את כולם בחלום הזה אבל בלי דרך זה כמו עץ ללא שורשים. דרך מחברת ולא מפלגת. זו הדרך שלנו. אתם האוהדים בחרתם ללכת בה גם. אין לי מילים לתאר את התופעה המדהימה של אוהדי הפועל באר שבע. איתם אני חווה את שנותיי הטובות ביותר. אני גאה להיות חלק מכם. אחרי 12 שנים ידעתי שאני רוצה להביא שינוי חברתי לישראל כולה כשליחת ציבור. לכן החלטתי להיענות לקריאה להיכנס לשדה הפוליטי ומשם להשפיע".

אסי רחמים (משמאל) עם אלונה ברקת. ינהל את המועדון. צילום: הרצל יוסף

"כדי למנוע אפילו מראית עין של ניגוד עניינים, החלטתי להעביר את הניהול השוטף למנכ"ל, אסי רחמים. הוא סמל ואין ראוי ממנו להמשיך את הדרך. אמשיך לתמוך במועדון שיאשפר לו להיות בצמרת. אני אופטימית כי המועדון יושב על יסודות מוצקים חשוב עם אוהדים שרק אפשר להתקנא בהם. העתיד הוא לפנינו. אני לא הולכת לנוח וכמו שעשיתי עד היום אשקיע את מרצי בכל תפקיד שיוטל עלי. הפועל באר שבע היא בליבי", סיכמה הבעלים. 

ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ', הגיב להחלטתה של ברקת בעמוד הפייסבוק שלו וכתב: "אלונה ברקת עדכנה אותי בנוגע לכוונותיה לפתוח פרק ציבורי חדש בחיים. אנו מודים לאלונה על תרומתה הגדולה לספורט בישראל ולעיר באר שבע בפרט ומאחלים לה הצלחה רבה בדרכה החדשה. בשיחתנו, אלונה הבהירה כי היא נשארת מחוייבת למועדון הכדורגל הפועל באר שבע".