מרגריטה בלוב. במרחק מטר אחד מהקריטריון | צילום: עידן שפירא

                    

מרגריטה בלוב, שיאנית ואלופת ישראל בשנים האחרונות בענף יידוי הפטיש שזכתה במקום הראשון באליפות ישראל האחרונה עם תוצאה של 61.53 מטרים לא תייצג את ישראל באליפות אירופה לאומות שתתקיים השבוע בזאגרב שבקרואטיה.

הסיבה: באיגוד האתלטיקה גילו כי בלוב שכבר ייצגה את המדינה במספר תחרויות בינלאומיות אינה מחזיקה באזרחות ישראל אלא רק בתעודת תושבת קבע.

בעקבות הגילוי, באיגוד החליטו לנקות בצעד דרסטי ופסלו את התוצאות של בלוב ואת שיאיה הישראלים ביידוי פטיש אותם היא קבעה בשנים האחרונות. מי שתצא במקומה לאליפות אירופה תהיה יבגניה זבולוטני שסיימה את אליפות ישראל בשבוע שעבר במקום השני.

בלוב שוהה בישראל מגיל 17 ומתחרה במסגרת המועדון הבאר שבעי כבר תשע שנים ונחשבת לאחת הספורטאיות המצטיינות של 'אתלטי הנגב'. במועדון קיבלו בהלם את החדשות ומנסים לפעול מול משרד הפנים על מנת לפתור את הסיטואציה הסבוכה מבחינת החוק עם המעמד של בלוב.

במועדון הסבירו כי בבדיקה האחרונה שנעשתה מול גורמים במשרד הפנים, נאמר להם כי בלוב תהיה חייבת לוותר על האזרחות השנייה בה היא מחזיקה (אזרחות רוסית) כתנאי לקבלת תעודת זהות ישראל וזאת בכפוף לעוד מספר מסמכים שעליה להמציא בשביל כך.

מאיגוד האתלטיקה נמסר בתגובה: "מרגריטה מחזיקה בתעודה אשר מעניקה לה מעמד של תושבות קבע, אך לא באזרחות ישראלית על פי החוק. על פי תקנון המשנה של איגוד האתלטיקה זכייה בתואר אליפות ישראל אפשרית רק במידה שהאתלטים הינם אזרחי ישראל ורשומים באיגוד האתלטיקה. אי לכך ובהתאם לזאת, יבגנייה זבולוטני הינה אלופת ישראל במקצוע יידוי פטיש לשנת 2019".

באיגוד המשיכו וחידדו את נושא רישום השיאים של בלוב. "כמו כן בהתאם לעובדות אלו, השיא הישראלי שעומד על 61.78 מטר, אותו בלוב קבעה בתאריך ה-15.4.17 אינו יכול להיחשב כשיא ישראלי. מסיבה זו השיא הישראלי יוענק לתוצאה הבאה הכי טובה אחריה".

תגובת משרד הפנים תובא כשתתקבל.