אליניב ברדה. צילום: עוז מועלם

ראש מערך הסקאוטינג ומנהל האקדמיה של הפועל באר שבע עם אתלטיקו מדריד, אליניב ברדה התארח בתוכנית סיכום השנה האזרחית של מיינט באר שבע וסיפר על השנה שעברה עליו גם מבחינה אישית וגם מבחינה קבוצתית.

פיספסתם? צפו בתכנית כאן:

"זאת היתה שנה מאוד מורכבת כי עברתי בה דברים מבחינה אישית ובריאותית", סיפר ברדה, "תודה לאל אני בסדר ואני מטופל ונמצא בפיזיותרפיה בסורוקה. כרגע אני לא על הדשא ולא על הספסל אבל אני כל כולי נמצא עם השחקנים ומקווה שבעתיד אקבל את האישור להיות על הספסל ועל הצוות המקצועי. אני נמצא בשיקום. הייתה לי זכות להיות חלק מהקבוצה הזאת כשחקן ואני כל יום לומד עוד משהו".

בהתייחס לדעות האוהדים שסבורים כי ברדה יהיה בעתיד מאמן הקבוצה, הגיב ברדה: "יש לנו מאמן מצוין והפועל באר שבע תזכה אם מאמן כמו ברק בכר יהפוך להיות האלכס פרגוסון שלנו ויהיה פה שנים רבות".

"אני מעורב בהרבה מאוד תפקידים ונמצא עם צוות המאמנים כמעט בכל אימון", שיתף ברדה בתפקידים היומיומיים שלו, "אני משתדל לראות כמה שיותר זרים לקראת חלון העברות שמתקרב כדי לחוות את הרשמים שלי ולהעביר את הרשמים לברק בכר, אסי רחמים ואלונה ברקת".

לחשב מסלול מחדש: הבעיות המקצועיות של ברק בכר
מי יעלה מהספסל ויביא את השינוי? הסיכויים והליקויים של הפועל באר שבע
טור דעה מיוחד: "דווקא עכשיו צריך לתת יותר אמון בברק בכר"

"יש להפועל באר שבע יש חמישה מאמנים ספרדיים", סיפר ברדה על הפרויקט עם אתלטיקו מדריד, "מאמן קבוצת הנוער אימון בלה ליגה, הליגה הטובה בעולם, הילדים מרגישים את זה בקצבים ושיטות האימון והמחלקה עוברת שדרוג גם בתחום הזה ואני מקווה שבעתיד נוכל לקצור פירות. שני מאמנים נמצאים בחטיבה התחתונה, מאמן שוערים ומאמן כושר".

"אחד הצעדים שאלונה נקטה ומושקעים המון כספים בשביל להביא את החבר'ה מאתלטיקו בשביל ללמד גם את המאמנים ואני בטוח שבעתיד הקרוב נוכל לראות פירות מבית ספר לכדורגל ועד למעלה וגם ההורים של הילדים מרגישים את השינוי וזה חלום לראות עמוד שדרה של מקומיים וזו החלטה שאלונה שמה לעצמה. הם באו ממקום של ללמד אותנו להשתתף בחזון הזה של אלונה. בשבילם לבוא ממדריד עניין פשוט כמו סקאוטינג נראה פשוט ומחלקים אותו לקטגוריות".

"יש רצון לבנות אקדמיה בשיתוף פעולה שייצא לפועל עם אשל הנשיא", התייחס ברדה לחשיפה ב"ידיעות הנגב" של היעדים הבאים במועדון, "ילדים מכל רחבי הארץ יבואו לגור באשל הנשיא ולפי התוכניות אמורים להיבנות שם מגרשי אימון וייתן לנו אופציה לזהות פוטנציאל בגיל צעיר".

"אחת המטרות בהבאה של שחקן היא לקלוע לאופי שלו", סיפר ברדה על השיקול בהבאת שחקנים זרים, "להביא שחקן ששם את הקבוצה לפניו ולפעמים צריך גם מזל. שחקן כמו הובאן שהגיע לפה והאופי שלו היה יוצא מהכלל והוא הצליח לשמור עד גיל מבוגר להיות שחקן נבחרת רומניה וזה שחקן שאנחנו צריכים לחפש".

"יש דברים שהם לא בשליטתנו", התייחס הקפטן לשעבר על הפרישה שלו בשנת 2018, "אני שמח שאני נמצא פה ושמח שאני עדיין חלק מהפועל באר שבע ואני מאחל לעצמי רק בריאות לשנה החדשה. אני תמיד מאמין שיכול להיות תואר נוסף כי אני תמיד האמנתי שאפשר להגיע לאן שהגענו וגם השנה אני מאמין".

בסיכום השנה בספורט המקומי בחרתם את בן שהר כספורטאי השנה. אחריו במקום השני נמצא מאור מליקסון ואל המקום השלישי הגיעה הקופצת לגובה ורוניקה צ'יינוב.

סיפור השנה שלכם, בפער גדול, הוא האליפות השלישית של הפועל באר שבע. והאם יש להפועל באר שבע סיכוי להביא תואר השנה? שם לא ממש הושגה הכרעה מוחלטת - 55% מהמצביעים חושבים שכבר אין סיכוי ואילו 45% עדיין אופטימיים.