אחרי ההדחה מגביע המדינה ו"פרשת רמי הדר" שהסעירה את הפועל באר שבע/ בני שמעון ואת הכדורסל הישראלי בשבוע האחרון, העולה החדשה יצאה הערב (רביעי) לאולם בגן נר שם התארחה אצל גלבוע/ גליל. 

רמי הדר. עבר שבוע לא קל. צילום: הרצל יוסף

המפגש הזה פתח את הסיבוב השני בליגת העל ורמי הדר שעלה בחמישייה עם חנן קולמן, עמית גרשון, ג'ורדן סווינג, טיילור ברון וג'אקים דונלדסון קיבל בחזרה את טראוויס ווריק שהחלים מקרע בתאומים ועלה לשחק כבר ברבע הראשון.

גלבוע/ גליל פתחה טוב יותר ועלתה ליתרון של 0:5 עד שג'אקים דונלדסון העלה את האורחת על הלוח עם שתי קליעות מהקו. חנן קולמן התעורר ועם שתי קליעות מדויקות מעבר לקשת צמצם, אבל חואקין שוכמן ונתנאל ארצי דאגו לשמור את היתרון אצל המארחת. 19:21 בסיום הרבע הראשון.

ג'אקים דונלדסון. באר שבע/ בני שמעון שלטה ברבע השני. צילום: כרמל קושניר

הרבע השני היה בשליטה של באר שבע/ בני שמעון ובעיקר חנן קולמן שקלע 14 נקודות עד סיום המחצית וג'אקים דונלדסון בלטו בשני צידי המגרש. סילאס מלסון הוסיף דאנק מטורף וג'ורדן סווינג בשלשה גדולה העלה את האורחת ליתרון שמונה נקודות, 37:45, שתי דקות לסיום המחצית הראשונה.

מאמן היריבה, אריאל בית הלחמי ספג עבירה טכנית וג'אקים דונלדסון עם שתי נקודות מהקו קבע את תוצאת המחצית, 38:48 להפועל באר שבע/ בני שמעון. 

באר שבע/ בני שמעון אמנם איבדה כדורים ברבע השלישי אבל המארחת לא הצליחה לנצל את הטעויות של האורחת. טיילור ברון התעורר ולקח אחריות כשקלע 7 נקודות רצופות והוביל את האורחת ליתרון שיא, 40:56, אבל וויטינגטון שמר את גלבוע/ גליל במשחק וצימק לעשר נקודות. 

חנן קולמן (משמאל). קלע נקודות חשובות. צילום: לילך וייס, מנהלת הליגה

גלבוע/גליל המשיכה לקזז את ההפרש, אבל ג'ורדן סווינג שוב היה שם ברגעים הנכונים ועם שלשה גדולה חתם את הרבע ביתרון תשע לאורחת, 52:61. 

ברבע האחרון שוב היה זה חנן קולמן עם שלשה גדולה שמר על מרחק ביטחון אבל וויטינגטון החזיר את המארחת ל-66:59, שש וחצי דקות לסיום. ג'ורדן סווינג וג'אקים דונלדסון דאגו לפתוח שוב פער דו ספרתי לפני שחואקין שוכמן סיים את המשחק עם עבירה חמישית. 

חנן קולמן עם שלשה אדירה הגיע ל-20 נקודות אישיות, אבל מילר עם שתי נקודות צימק ל-10 הפרש, שלוש דקות לסיום. ג'ורדן סווינג עם שלוש נקודות נוספות דאג לפתוח פער בלתי מחיק לזכות באר שבע/ בני שמעון שחוזרת מהצפון עם ניצחון גדול, 68:82 בסיום.  

שחקני הפועל באר שבע/ בני שמעון חוגגים. ניצחון גדול. צילום: כרמל קושניר

קלעו לבאר שבע/ בני שמעון: חנן קולמן 20 נקודות ו-10 ריבאונדים, ג'ורדן סווינג 19 (10 ריבאונדים), טיילור ברון 14, ג'אקים דונלדסון 12 (13 ריבאונדים), סילאס מלסון 9 נקודות.  

ביום שני (20:20) תצא העולה החדשה למשחק חוץ נוסף מול הפועל תל אביב ותרצה לנקום על ההדחה מגביע המדינה.   

שחקני הפועל באר שבע/ בני שמעון חוגגים. ביום שני הם יוצאים לעוד משחק חוץ. צילום: כרמל קושניר