אחרי הפסד הפסד מביך להפועל רעננה שהוריד אותה למקום השביעי בטבלה וכשהיא מחוץ לתמונת הפלייאוף העליון, אירחה הערב (שבת) הפועל באר שבע את מכבי נתניה לקרב ישיר על מקום בשישייה הראשונה.

אורן ביטון (מימין) מול עלי מוחמד. באר שבע מנסה להתאושש. צילום: הרצל יוסף

הקבוצה של ברק בכר נאלצה להסתדר ללא בן ביטון, מיגל ויטור ולואי טאהא הפצועים. אריאל הרוש שלא התאמן בצורה סדירה השבוע לא פתח כשאוהד לויטה עלה במקומו בין הקורות. 

ניב זריהן ודור אלו פתחו ב-11 של באר שבע בעוד מרואן קבהא הוסט שוב לעמדת הבלם. נתניה היתה מסוכנת יותר בפתיחה וגם עלתה ליתרון מוצדק בדקה ה-15. דור אלו טעה במאבק עם פאטוס באצ'יראי והחלוץ ממונטנגרו עקף את קבהא והקפיץ מעל לויטה לרשת. שער נהדר של האורחת.

ג'ון אוגו נתפס ברחבה. באר שבע חזרה מהר למשחק. צילום: הרצל יוסף

התגובה של באר שבע לא איחרה לבוא. כדור חופשי של אורן ביטון הסתיים בדחיפה של ברנקו ורגוץ' על ג'ון אוגו ברחבה. השופט אלי חכמון הצביע על הנקודה הלבנה ובן שהר כבש את השמיני שלו העונה כדי להשוות אחרי 19 דקות. 

בן שהר כובש. החלוץ כבש את השמיני שלו העונה. צילום: הרצל יוסף

נתניה השתלטה על המשחק והמשיכה להגיע למצבים, אך ברק בכר הכניס את שיר צדק במקום ניב זריהן ושינה את המערך של קבוצתו. באר שבע לא הצליחה להגיע למצבים טובים והמחצית הסתיימה בתיקו 1:1. 

בפתיחת המחצית השנייה בן שהר קיבל הזדמנות מצוינת לעשות מהפך, אבל הוא לא ניצל טעות חמורה של דני עמוס והנגיחה שלו יצאה החוצה. 

גם מכבי נתניה היתה קרובה לחזור להוביל אחרי שפאטוס באצ'יראי הכניס כדור נהדר למוטי ברשצקי אבל אוהד לויטה בהצלה נהדרת מנע את היתרון של האורחים. 

שחקני הפועל באר שבע מאוכזבים. עוד משחק בלי ניצחון. צילום: הרצל יוסף

דווקא בדקות האחרונות באר שבע נלחצה לשערה אבל אוהד לויטה ביכולת מצוינת השאיר את התוצאה בעינה. האלופה היוצאת תישאר גם בתום המחזור הזה מחוץ לתמונת הפלייאוף העליון.

ברק בכר: "הקהל רוצה לראות קבוצה יותר טובה ובצדק. במחצית השנייה ראינו שחקנים שרוצים ונלחמים אבל היכולת לא טובה וזה ברור. אנחנו לא מקבלים את המצב, אנחנו לא משחקים טוב ולא נראים טוב. יש הרבה בעיות מקצועיות ודברים שצריכים לשנות מכורח הנסיבות". 

בשבת הבאה (20:30) תצא הפועל באר שבע למשחק חוץ אצל הפועל תל אביב.