הישגים יפים לספורטאי הנגב ביומה הראשון של אליפות ישראל באתלטיקה שנערכה אתמול (רביעי) באצטדיון האתלטיקה בהדר יוסף. הספורטאים השיגו ארבע מדליות זהב שמצטרפות לשתי מדליות זהב נוספות שהושגו בתחרויות האתלטיקה שנערכו בחודשיים האחרונים במסגרת הליגה הבין אגודתית.

מאור סגד. ניצח בריצה ל-110 מטר משוכות. צילום: עידן שפירא

מקצועות אליפות ישראל שנערכו מוקדם יותר השנה, הן קרב רב, מרתון של חמישה ועשרה קילומטרים ומרוצי שליחים. "בגלל שאי אפשר לקיים את כל התחרויות ביומיים, האיגוד מפזר חלק מהן על פני החודשיים שלפני והזוכים מוכתרים לאלופי ישראל", הסביר יו"ר 'אתלטי באר שבע', ברוך שפירא. 

יום התחרויות הראשון הניב לנגב, כאמור, ארבעה אלופי ישראל טריים. בין היתר זכו במקום הראשון, מאור סגד בריצה ל-110 מטרים משוכות עם תוצאה של 14.53. דור חיון מאתלטי הנגב סיים במקום השני בזמן זהה, אך הפסיד בפוטו פיניש לסגד.

חנין נסאר (במרכז) עם שחף ברני ודינה מזידוב. שליטה מוחלטת לנגב בקפיצה לגובה. צילום: עידן שפירא

מרגריטה בלוב השיגה מדליית זהב ביידוי פטיש עם תוצאה טובה מאוד של 61.35, מטר פחות מהקריטריון לאליפות אירופה. זומאן גו'באן גברה על יתר הרצות בריצת ה-400 מטר עם תוצאה מצוינת של 57:49 שניות.

בתחרות הקפיצה במוט התפתח קרב מעניין בין שיאנית ישראל הטרייה, מיכל טוקר לבין נעמה ברנשטיין מאתלטי הנגב. בסופו של יום ברנשטיין גברה על יריבתה וסיימה ראשונה עם תוצאה של 4.05 מטר וזכתה במקום הראשון.

האתלטיקה הדרומית שולטת לחלוטין בענף הקפיצה לגובה בנשים. שלושת המקומות הראשונים הלכו לחניכיו של ברוך שפירא. אלופת ישראל היא חנין נסאר עם שיא אישי מדהים של 1.83 מטר. במקום השני, שחף ברני עם תוצאה של 1.77 ודינה מזידוב עברה 1.74 וסיימה שלישית.  

מרגריטה בלוב. היה חסר לה מטר לקריטריון לאליפות אירופה. צילום: עידן שפירא

אלוף הנוער, מוחמד אבו ענזה סיים את הריצה ה-400 מטר במקום השלישי עם 48.53 אחרי דולנד סנפורד ופרסיאדו. אורי ארנון סיים במקום השלישי בקפיצה המשולשת עם 14.19 מטר.

האצנית גל קדמון ניצחה במוקדמות ועלתה לגמר 100 מטר אך הפסידה כצפוי לדיאנה וייסמן שסיימה ראשונה ואולגה לנסקי השנייה. קדמון סיימה במקום השלישי עם תוצאה של 11.85 שניות.