ההופעות הנהדרות במדי הפועל באר שבע-בני שמעון של הרכז האמריקאי, סאמג'ה כריסטון, התחילו למשוך תשומת לב מרחבי אירופה. ל"ידיעות הנגב" נודע כי המנהל המקצועי של קבוצת בי.קיי באנוויט מהליגה הטורקית הראשונה יצר קשר עם אנשי הפועל באר שבע בניסיון להעביר את הרכז עם הרזומה המרשים לקבוצתו שמדורגת אחרונה בטבלה.

סמאג'ה כריסטון. מושך תשומת לב. צילום: ראובן שוורץ

בבאר שבע-בני שמעון סירבו על הסף לשחרר את השחקן והקשר בין הצדדים נותק. במועדון מודעים לכך שהיכולת הגבוהה שמספק כריסטון מתחילת העונה עלולה להביא לא מעט מחזרים עשירים יותר ולא פסלו את האפשרות לשחרר את השחקן, אך רק בתמורה לפיצוי של 300-400 אלף שקל.

"לא נשחרר שחקן כזה עבור כמה עשרות אלפי דולרים", הרגיעו במועדון. "ברור שיהיה קשה מאוד להשאיר אותו כאן בסכומים האלה גם בעונה הבאה, אבל העונה הסיכוי שהוא יעזוב נמוך מאוד. זה צריך להיות סכום גדול מאוד כדי שבכלל נשקול את הדברים".

עדיין לא ברור אם הסנטר, רוברט רות'ברארט, יעמוד לרשותו של רמי הדר למשחק הליגה הקרוב, (שני, 21:00), נגד מכבי ראשון לציון בהיכל הקונכיה. הסנטר צפוי לקבל את השחרור הבינלאומי שלו בסמוך למועד המשחק ובקבוצה מקווים כי כבר נגד הכתומים, הדר יוכל להשתמש בו לראשונה העונה.

הנוכחות של הישראלי הפכה למשמעותית הרבה יותר אחרי שהתברר כי הסנטר, ג'אקים דונלדסון ספג מכה באחת מאצבעות ידו והתלונן על כאבים חזקים. "זאת אצבע שג'אקים שבר לפני כשנה והוא חושש לעשות נזק גדול יותר", הסבירו בקבוצה.

עם זאת, האפשרות שהסנטר יפספס בסופו של דבר את המשחק הקרוב נמוכה מאוד. במועדון מעריכים כי בשל חוסר ההצלחה המקצועי של ראשון לציון מתחילת העונה, נוצר משבר אמון מסוים בין הקבוצה לבין הקהל ולכן מעט מאוד צופים יגיעו מהמרכז לקונכייה.

בכלל, בקבוצה רואים בשלושת המשחקים הקרובים נגד ראשון לציון (ב), נס ציונה (ח) והפועל ירושלים (ב), כסוג של צומת דרכים עבור המועדון בתקופה הזאת. במועדון קיימת הערכה כי 11 ניצחונות צפויים להספיק לקבוצה על מנת לעמוד במטרה ולשרוד בליגת העל ושניים נוספים, כך אומרים שם, יביאו את באר שבע-בני שמעון לפלייאוף העליון.

"זה תסריט שבהחלט יכול לעבוד למרות שהליגה עוד מאוד ארוכה וקשה לעשות הערכות מציאותיות עכשיו", סיפרו במועדון.