מי היה מאמין? אחרי שפתחה את העונה עם חמישה הפסדים רצופים, מ.כ. באר שבע כבר היתה בדרך לליגה הלאומית, אבל ההגעה של סטפן צ'יריץ' שינתה את הקבוצה של אבנר דרורי שעשתה היום (שישי) היסטוריה אדירה והעפילה בעונת הבכורה שלה בליגת העל למשחקי הפלייאוף העליון. 

סטפן צ'יריץ. ההגעה שלו שינתה את הקבוצה. צילום: הרצל יוסף

אחרי ההפסד בקריית אונו ידעה באר שבע שהיא תלויה בעצמה וניצחון על בני הרצליה יעניק לה את הכרטיס לשמינייה הראשונה כשבמקביל עירוני רחובות (שניצחה את קריית אונו) קיוותה למעידה אבנר דרורי וחניכיו. 

אביב לייפר שבקבוצה לא אהבו את ההתנהלות שלו במשחק האחרון פתח על הספסל ובמקומו עלה בהרכב יובל שמש. הפתיחה היתה שקולה מאוד ושתי הקבוצות לא הצליחו למצוא את הרשת בארבע הדקות הראשונות של המשחק. 

יובל שמש. פתח בהרכב. צילום: הרצל יוסף

מילוש בויאשיץ' וסטפן צ'יריץ' נכנסו לעניינים ובאר שבע התחילה לפתוח פער. רועי עמרם קבע 2:5 ומנגד, הרצליה סבלה מפציעה של הכוכב הגדול שלה, ולדיצה סטויאנוביץ' שאמנם פתח את המשחק אבל נאלץ לרדת לספסל. 

בויאשיץ' וצ'יריץ' העלו את באר שבע ל-3:11 אחרי 20 דקות אבל דווקא אז התעורר ולדה דמיטרוביץ' והרצליה נגסה בהפרש. יוסי אפו כבש גם הוא והקבוצה האורחת צימקה ל-8:14 במחצית לטובת באר שבע. 

מילוש בויאשיץ' (משמאל) מול דמיטרוביץ'. המוציא לפועל העיקרי של הקבוצה. צילום: הרצל יוסף

פתיחת המחצית השנייה היתה כולה של הרצליה. תומר שמעוני הוביל אותה והיתרון של המארחת קוזז לשלושה שערים, 14:17 אחרי 40 דקות. מילוש בויאשיץ' עם 12 שערים במשחק שמר על פער סביר וצח מלול דאג שבאר שבע לא תאבד את היתרון. 

בויאשיץ' עם שערים חשובים העלה ל-19:23 ולמרות ששמעוני ודמיטרוביץ' צימקו שוב, גל הרשקוביץ עם הצלות חשובות וסטפן צ'יריץ' דאגו שאת המשחק הזה באר שבע לא תאבד. בסיום: 22:29 לבאר שבע שמבטיחה את המקום השמיני בסיום הליגה הסדירה.

צח מלול. כבש שערים חשובים. צילום: הרצל יוסף

כבשו לבאר שבע: מילוש בויאשיץ' 12 שערים, סטפן צ'יריץ' 9, צח מלול וטל פאר 2 שערים כ"א.

המשחק שודר בעמוד הפייסבוק של מיינט באר שבע:

מאמן מ.כ. באר שבע, אבנר דרורי אמר בסיום: "אין מאושר ממני. היו לי חששות כבדים בתחילת העונה אחרי התבוסות שספגנו אבל אנחנו אף פעם לא מרימים ידיים. יש לנו חבורה מגובשת של שחקנים וגם בסדרה מול מכבי ראשון לציון אני מאמין שאנחנו יכולים להפתיע". 

מילוש בויאשיץ' הוסיף: "ההגעה של צ'יריץ' במהלך העונה שחררה ממני הרבה לחץ. לא הרגשתי היום טוב באופן מיוחד אבל אני שמח שעשינו את זה. עדיין לא דיברנו על העונה הבאה אבל טוב לי בבאר שבע ואני נהנה כאן". 

סטפן צ'יריץ'. משחק מצוין של הסרבי הבטיח את הניצחון. צילום: הרצל יוסף

ביום שישי הבא (22.3) תחל סדרת רבע גמר הפלייאוף בשיטה של הטוב משלושה משחקים. באר שבע תתארח אצל אלופת הליגה הסדירה מכבי ראשון לציון, תארח אותה ב-25.3 למשחק השני בסדרה והמשחק השלישי (אם יהיה צורך) יתקיים ב-29.3.   

שחקני מ.כ. באר שב חוגגים. ממשיכים להדהים את הענף. צילום: הרצל יוסף