אביב לייפר. רוצים להגיע לפלייאוף". צילום: הרצל יוסף

אחרי שפתחה ביום חמישי האחרון את הסיבוב השני של ליגת העל בצורה נהדרת עם ניצחון חוץ 23:32 על נס ציונה. הקבוצה של אבנר דרורי נהנתה מחזרתו של סטפן צ'יריץ' שהחלים מפציעה בגב והיה אחד הגורמים הבולטים לניצחון. מילוש בויאשיץ' שסיים את הסיבוב הראשון כסגן מלך השערים של הליגה עם 76 כיבושים, הוסיף עוד 12 למאזן שלו במשחק האחרון וסחף את קבוצתו לניצחון.

למרות זאת, המפגש מחר (שישי, 14:00) מול מכבי ראשון לציון שתגיע לאולמה הביתי של מ.כ באר שבע בשכונת רמות על מנת להמשיך ולשייט כל הדרך לתואר האליפות, יהיה קשה הרבה יותר. הצהובים/כחולים מובילים את הטבלה בליגת העל ועדיין לא איבדו נקודות העונה בליגה.

שבוע קריטי
בבאר שבע אמנם לוקחים ברצינות רבה את המשחק הקרוב, אך מסתכלים בחשש גם לעבור מה שצפוי לה בשבוע הבא, צמד משחקים הרבה יותר משמעותיים מבחינתם, בחוץ בקריית מוצקין וברחובות.

"זה המשחק הכי קשה בליגה", אמר השבוע מאמן הקבוצה אבנר דרורי שחושש בעיקר מפציעות של שחקניו. "מבחינתנו כל משחק הוא קשה ואני מתייחס לראשון לציון כמו עוד קבוצה. זאת קבוצה שתיקח כנראה אליפות השנה. ניתן את הכל נגד ראשון לציון, אבל אני כבר חושב על המשחקים הקריטיים שלנו נגד יריבות פחות או יותר ברמה שלנו. אם ננצח, אז הפלייאוף העליון יהיה במרחק נגיעה. אם נפסיד ניפול שוב למטה. הראש שלי הוא בכלל בשבוע הבא".

איך אפשר לנצח אותם?
"עצם זה שאנחנו מדברים על לנסות לנצח את מכבי ראשון לציון, בעיניי זה דבר מדהים. אנחנו צריכים להיות בשיא שלנו ושהם יהיו ביום פחות טוב. במצב הזה אולי יש לנו סיכוי לנצח. יש להם ספסל עמוק וקבוצה מדהימה בסך הכל. בסיבוב הראשון שיחקנו נגדם ללא שני הזרים שלנו. מילוש נפצע רבע שעה בתוך המחצית הראשונה והפיבוט האוקראיני ישב כמעט כל המשחק על הספסל".

לוקה דאצ'ביץ' (מימין) וסטפן צ'יריץ'. רוצים להמשיך במומנטום. צילום: אלון קלנר, באדיבות מ.כ. באר שבע

שחקן הקבוצה, אביב לייפר, סיפר על ההכנה של הקבוצה להתמודדות. "רמת המוכנות שלנו היא כמו לכל משחק ליגה רגיל. אנחנו מגיעים במומנטום טוב, והתחושות הן כמובן טובות מאוד אחרי הניצחון מול נס ציונה".

"דווקא ההכנות למשחק מול הקבוצה הטובה בארץ הן קלות יותר כי אין לנו מה להפסיד במשחק הזה", המשיך לייפר, "אף אחד לא מצפה מאיתנו לקחת פה נקודות, ולדעתי זה משחק לטובתנו".

עם יד על הלב, יש לכם בכלל סיכוי?
"ברור שכן. בסופו של דבר מדובר בשבעה נגד שבעה. אני מאמין שאם נמשוך את המשחק להיות צמוד מהשלבים הראשונים ולא ניתן להם לברוח אפשר לשבור להם את רצף הניצחונות. זה ללא ספק יהיה מאוד קשה, אבל בהחלט אפשרי".

באים לנצח
עבור לייפר, המשחק הזה לא יהיה רגיל כיוון שהוא בוגר מחלקות הנוער של המועדון בצהוב. "זה סוג של דרבי פרטי כי גדלתי במכבי ראשון לציון, ובטרום העונה אפילו התאמנתי איתם", אמר שחקן הפינה של באר שבע, "אני מאוד אוהב את האנשים שם, אבל במשחק אשים את כל האמוציות בצד ואבוא לנצח".

מה המטרות שלכם עד סוף העונה?
"אפשר כבר לומר שהמטרה העיקרית היא כבר לא להישאר בליגה, אלא לנסות ולהיכנס לפלייאוף העליון, ואני בהחלט מאמין באבנר (דרורי, מאמן הקבוצה - כ.ק.) ובחברים שלי שאנחנו יכולים לעשות את זה. בחודש הקרוב יהיו משחקים מול היריבות העיקריות שלנו שהן קריית מוצקין, רחובות וחולון. אם נשיג תוצאות טובות אנחנו בהחלט יכולים לעשות פה עוד היסטוריה".

בשבוע הבא, כאמור, באר שבע תצא לשני משחקי חוץ קשים. "זה משחקים של לחיות או לחדול", מדגיש אבנר דרורי.

"חזרנו לחיים אחרי ההפסד הביתי לקריית מוצקין בתחילת העונה. זה היה הפסד בשלב שבו עוד לא הבנו את הליגה. היום אנחנו נמצאים במקום אחר לגמרי ואני מאמין שהדברים ייראו באופן שונה. אנחנו נמצאים בתקופה טובה ונעשה הכל כדי לתת פייט, אבל צריך לחשוב על היום שאחרי. אם בשלושת המשחקים האלה יהיו לנו ארבע נקודות הפלייאוף העליון יהיה קרוב מאוד. שוב, זה רק תחילת הסיבוב השני והדברים יכולים להשתנות. כל הקבוצות מתחתנו התחזקו בשחקנים ועשו הכל כדי להישאר בליגה".