ניידת משטרה מחוץ להיכל הקונכיה. צילום: יגאל ברמן

פועלים נגד האלימות בספורט. צוות החקירה מיוחד שהוקם בתחנת באר שבע סיים את חקירת התקיפה האלימה שהתרחשה בתום משחק הכדורסל בין הפועל באר שבע/בני שמעון למכבי תל אביב בתחילת השבוע, ובקרוב יוגש כתב אישום כנגד אחד התוקפים.

מדובר בצעיר בן 21, תושב באר שבע, שתקף יחד עם צעירים נוספים את אוהדי מכבי תל אביב, מחוץ להיכל הקונכיה ביום שני בתאריך 14.1.19. מתחקור השוטרים שהגיעו למקום עלה החשד כי מספר אוהדי הקבוצה המקומית הקיפו את אוהדי תל אביב אשר הניפו שלט עידוד בתום משחק הכדורסל, ודרשו אותו מהם תוך השמעת איומים.

אחד מאוהדי באר שבע איים על אוהד תל אביב המיתולוגי "אילן השועל" ואף בעט בו וגרם לו לחבלות עד שנזקק לטיפול רפואי. מעט אחר כך, על פי החשד, ויחד עם אוהדים אחרים קטינים, המשיכה התקיפה בכך שדחפו את אוהדי מכבי וחבטו בגופם בעזרת מקלות, הפילו אותם ארצה, בעטו בהם והשליכו לעברם אבנים.

במקום נעצר החשוד במעשה ובהמשך החקירה אותרו ונעצרו עוד 2 קטינים אשר החל כנגדם הליך משטרתי על פי חוקי הנוער, בצד הרחקתם ממגרשי הספורט למשך 60 ימים.

היום (חמישי) עם סיום החקירה בידי הצוות המיוחד, צפויה חטיבת התביעות המשטרתית להגיש כנגד החשוד כתב אישום בגין המיוחס לו. "משטרת ישראל לא תאפשר כל גילוי אלימות ובפרט כזו שיש בה עבירה על חוק איסור אלימות בספורט ותפעל בנחישות אל מול אלו המבקשים לפגוע במרקם החיים התקין ובחוויית הספורט", כך נמסר מהמשטרה.