אחרי שני הפסדי ליגה ברציפות לגלבוע/גליל ולמכבי ראשון לציון אירחה הערב (שני) הפועל באר שבע את הפועל אילת במטרה להשיג ניצחון ליגה ראשון העונה. הקבוצה של רמי הדר עלתה בחמישייה עם טי.ג'יי וויליאמס, ג'ון פטרוסלי, ספנסר וייס, עמית זיס וסטיב זאק. 

דשון באטלר (משמאל) מול יהונתן שולדבראנד. משחק צמוד בקונכיה. צילום: הרצל יוסף

ספנסר וייס ועמית זיס קלעו את חמש הנקודות הראשונות במשחק, אבל אבי בן שימול וג'ארד טרל דאגו להשוות. אריק תומפסון מצד אחד וטי.ג'יי. וויליאמס מנגד השאירו את המשחק צמוד ברבע הראשון כשהרכז האדום הגיע לתשע נקודות אבל ג'ארד טרל עם שש נקודות רצופות העלה את האורחת ל-16:19. דשון באטלר ובן אייזנהארט הפכו ל-19:20 לבאר שבע בסיום הרבע הראשון.

עדי כהן סבן עם מסירה גדולה לסטיב זאק העלה את המארחת ליתרון אבל ג'ארד טרל השווה ל-24:24 עם פעולה יפה. טי.ג'יי וויליאמס החזיר את היתרון למארחת במשחק הפכפך וקבע 28:29, ארבע וחצי דקות לסיום המחצית הראשונה. 

עדי כהן סבן (משמאל) מול רפי מנקו. נכנס טוב למשחק. צילום: הרצל יוסף

טי.ג'יי וויליאמס המשיך להיות המוציא לפועל והעלה את באר שבע ל-31:35, שתי דקות למחצית, אבל ג'ארד טרל השאיר את האורחת בתמונה עם מחצית של 16 נקודות והשווה. רק 25 שניות לסיום הרבע השני נשרקה עבירה ראשונה לאילת אבל כהן סבן החטיא את שתיהן ורפי מנקו עם שלשה קבע ריצה של 0:9 וסגר את המחצית ב-35:40 לאילת. 

סטיב זאק פתח את הרבע השלישי עם סל ועבירה אבל ג'ארד טרל ואריק תומפסון פתחו הפרש של שמונה, 38:46 שתי דקות במחצית השנייה. אסיסט של כהן סבן לסטיב זאק צימק את היתרון לשתי נקודות ואילץ את אריק אלפסי לקחת פסק זמן.

רמי הדר. לא אהב את ההחלטות של השופטים. צילום: הרצל יוסף

אריק תומפסון מצד אחד וטי.ג'יי וויליאמס מנגד שמרו על היתרון הקטן של אילת אבל יהונתן שולדבראנד הגדיל ל-50:57. השופטים פסקו עבירה בלתי ספורטיבית לוויליאמס אותה ניצלה אילת כדי לפתוח פער של תשע נקודות, 52:61. 

שלשה של לארי גורדון פתחה הפרש שיא של 13 נקודות, 53:66 לאילת, דקה וחצי לסיום הרבע השלישי ובן אייזנהארט צימק ל-69:58 בסיום הרבע השלישי. 

דשון באטלר פתח את הרבע האחרון מצוין עם שש נקודות רצופות צימק את היתרון ל-71:64, שמונה דקות לסיום המשחק. אבי בן שימול וקיוון דאבנפורט העלו ל-68:76, חמש וחצי דקות לסיום. רמי הדר ספג עבירה טכנית מיותרת בגלל דיבורים עם השופטים, אבל באר שבע התעוררה. 

טי.ג'יי. וויליאמס (מימין) מול רפי מנקו. באר שבע חיפשה ניצחון ראשון. צילום: הרצל יוסף

דשון באטלר וספנסר וייס ניצלו עבירה בלתי ספורטיבית בצד השני כדי לצמק ל-75:77. ספנסר וייס ויהונתן שולדבראנד החליפו שלשות לפני שוייס צימק שוב לשתיים, 81:83, שתי דקות לסיום. וויליאמס החטיא, מנקו קלע בצד השני אבל וייס הנהדר הוריד שוב לשלוש, 87:84 דקה לסיום.

רפי מנקו החטיא שלשה וויליאמס קלע שתיים, בן שימול איבד כדור וספנסר וייס נשלח לקו העונשין בפיגור נקודה, תשע שניות לסיום. הקפטן קלע שתיים והעלה את באר שבע ליתרון נקודה. אילת איבדה את הכדור והניצחון נשאר בבאר שבע. 87:88 בסיום וניצחון ראשון העונה. 

קלעו לבאר שבע: טי.ג'יי. וויליאמס 22 נקודות, ספנסר וייס 21 נקודות (9 אסיסטים), סטיב זאק 19, דשון באטלר 18.

ביום ראשון (19:00) תארח באר שבע במשחק בית שלישי ברציפות את עירוני נס ציונה ותקווה להמשיך במומנטום.