תקרית אלימה מחוץ להיכל בתום המשחק. צילום: יגאל ברמן

מלבד ההפסד למכבי, מה שייזכר מהמשחק ההיסטורי הוא דווקא תקרית אלימה ומכוערת מחוץ להיכל הקונכיה, בה תקפו אוהדי באר שבע את אוהדי תל אביב. אחד מאוהדי תל אביב אף פונה לקבלת טיפול רפואי בסורוקה ובשתי הקבוצות גינו את האירוע האלים.

ג'רמי פארגו (מימין) מול דונלדסון. הופעת בכורה לגארד בצהוב. צילום: הרצל יוסף

אחרי שני ניצחונות רצופים בליגה על גלבוע/ גליל והפועל תל אביב והעלייה למאזן חיובי, הפועל באר שבע/ בני שמעון אירחה הערב (שני) את האלופה, מכבי תל אביב. כזכור, בסיבוב הקודם הפסידה העולה החדשה על חודו של סל והערב כשהיא נהנית מתמיכת האוהדים בהיכל מלא ניסתה הקבוצה של רמי הדר לחולל סנסציה. 

הצהובים פתחו עם סל של מייקל רול אבל טראוויס ווריק החזיר עם שלשה משלו. יובל זוסמן וטאריק בלאק נהנו משתי החטאות של טיילור ברון כדי לעלות את האורחת ל-3:7. 

אוהדי הפועל באר שבע/ בני שמעון. מילאו את האולם. צילום: הרצל יוסף

טיילור ברון וג'ורדן סווינג נכנסו למשחק ועוד שתי נקודות של ברון קבעו שוויון 9:9, אבל דווקא אז המארחת איבדה כדורים שטותיים שאפשרו לבלאק, רול, זוסמן ודיברתולומאו לעשות ריצה של 0:13 ולסיים את הרבע הראשון ביתרון 14:25. 

בפתיחת הרבע השני נפגע עדי כהן סבן בקרסול ופונה לקבלת טיפול כשהחשש הוא מקרע בגיד. אלכס טיוס שלט מתחת לסלים ולא נתן לג'ורדן סווינג וחבריו להתקרב. 

ג'ורדן סווינג (מימין) מול אובראיינט. אחוזי קליעה חלשים. צילום: הרצל יוסף

ג'רמי פארגו עלה להופעת בכורה העונה אצל הצהובים לפני שרוברט רות'בארט השלים שתיים מהקו. סקוטי ווילבקין פתח הפרש של 16 אבל טיילור ברון הוריד ל-22:35 אחרי 15 דקות. 

ברון עם סל ועבירה יחד עם איבוד כדור של פארגו יצרו מומנטום אבל סווינג ביכולת רעה ואחוזי קליעה גרועים לשלוש יחד עם צליפות של ווילבקין וזוסמן הובילו את האורחת ליתרון 28:43 דקה וחצי למחצית. 

טיילור ברון עם שלוש נקודות נוספות הגיע ל-16 עד המחצית שהסתיימה ב-33:45 לצהובים. 

עדי כהן סבן. חשש לקרע בגיד אצל הגארד. צילום: הרצל יוסף

המחצית השניייה נפתחה בדיוק כמו שהתנהלה הראשונה כשיובל זוסמן ומייקל רול פתחו כבר פער של 19, 35:54. חנן קולמן עם חמש נקודות רצופות צימק ל-40:58. 

דני אבדיה השלים 11 שחקנים בצהוב שקלעו במשחק ושלשה שלו פתחה הפרש שיא, 42:68 לאורחת. שלשה של סקוטי ווילבקין סיימה את הרבע השלישי ביתרון 50:73 לאלופה. 

הרבע האחרון היה גארבג' טיים אחד גדול. חנן קולמן עם שלשה וג'אקים דונלדסון צימקו אבל ג'רמי פארגו נכנס לעניינים ופתח 30 הפרש. סווינג התעורר רק ברבע האחרון אבל זה כמובן היה מאוחר מדי. בסיום: 76:99 למכבי תל אביב.

רמי הדר. משחק במעמד צד אחד. צילום: הרצל יוסף

קלעו לבאר שבע/ בני שמעון: טיילור ברון 19 נקודות, טראוויס ווריק 11, חנן קולמן 10, ג'ורדן סווינג 10, ג'אקים דונלדסון 10, רוברט רות'בארט 9.

רמי הדר אמר בסיום: "לא הצלחנו לסגור את הפער של האיכות. מכבי הביאו אותנו לסיטואציות שיצאנו מהשיטה שלנו ומגיע להם מחמאות על זה. הם באו עם הרבה ביטחון ותחושות טובות ולא הצלחנו לסגור את פער האיכות. עדי כהן סבן כנראה גמר את העונה וזה מבאס אותי ברמה האישית".

שתי תקריות חמורות התרחשו בסיום המשחק. באחת מהן היתה קטטה ביציע אוהדי מכבי תל אביב ובשנייה, ביציאה לחנייה חיכו כ-30 אוהדי באר שבע למספר מצומצם של אוהדי מכבי תל אביב במטרה לגנוב להם את השלט. התפתחה תגרה ובסיומה עיכבו השוטרים לחקירה את אחד האוהדים המקומיים בעוד אוהד הצהובים פונה לקבלת טיפול רפואי. 

בבאר שבע/בני שמעון הגיבו לאירוע בהודעה רשמית: "מועדון הפועל באר שבע/בני שמעון מגנה כל אלימות לסוגיה. אנו מקווים כי הגורמים הרלוונטיים ימצו את הדין עם הגורמים המעורבים, מאחלים החלמה לאוהד מכבי תל אביב ומקווים שאירועים כאלה לא יישנו". 

גם בתל אביב הגיבו לתקרית: "מועדון הכדורסל מכבי תל אביב מגנה כל סוג של אלימות שהיא, ובוודאי אלימות פיזית. המקרה שאירע הערב כאשר אוהדי הקבוצה הביתית תקפו בסיום המשחק אוהדים של מכבי תל אביב על לא עוול בכפם וגרמו לכך שאחד מאוהדי הקבוצה הובהל לטיפול רפואי בבית החולים סורוקה הינו מסוג המקרים הראויים לגינוי חריף. אנו מקווים שמקרים כאלה לא יחזרו".

ביום ראשון הבא תצא באר שבע/בני שמעון למשחק חוץ קשה מאוד אצל הפועל חולון. 

סייע בהכנת הכתבה: עודד בר-מאיר.