אירוע פתיחת עונת המשחקים 2019-2020 בליגת העל בכדוריד התקיים היום (שני) לראשונה בבירת הנגב, ב"גיגסי" ספורט בר בבאר שבע והיווה הצדעה לעונה ההיסטורית והמוצלחת של קבוצות הכדוריד בדרום.

עם עלייתה של דימונה לליגה הבכירה בכדוריד נפרשת לראשונה הליגה העליונה ממזרח הנגב ועד לקרית מוצקין, כאשר כשליש מהקבוצות מגיעות מהדרום והצפון.

מאמני ליגת העל. פותחים עונה. צילום: הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד

באירוע השתתפו מאמנים, שחקנים, יושבי ראש הקבוצות, וראשי הערים באר שבע ודימונה, רוביק דנילוביץ' ובני ביטון, שבירכו והבהירו שהם רואים חשיבות ויתמכו בפיתוח הכדוריד בדרום, וראשי הנהלת איגוד הכדוריד - טל לביא ואבי כחלון.

ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ', אמר: "הכדוריד נמצא במסלול הנכון אבל אנחנו צריכים גם להיות צנועים. הדרך שעברו רוני ואבנר היא הדרר הנכונה. זה תהליך שבא מלמטה, עם חינוך של ילדים ובנייה של קבוצת נוער. אחר כך כמה עליות ליגה הדרגתיות ולא במכה אחת. יש לפניהם עוד אתגרים רבים. אני סומך עליהם והם עושים עבודה מצוינת".

היכל הקונכיה. לא עומד בסטנדרטים. צילום: באדיבות 'כיוונים'

דנילוביץ' התייחס לכך שלא ניתן לקיים משחקי כדוריד בינלאומיים בעיר ואמר: "כאשר יש חגיגה בינלאומית זה עושה דברים טובים לעיר באר שבע. הקונכיה עלתה לנו מעל 40 מיליון שקל ושווה לשקול התאמות דרושות ואולי משרד הספורט יוכל לסייע כי האולם מבחינתנו הוא אולם רב תכליתי ואנחנו נרצה שיהיו בו תחרויות בינלאומיות בענפים השונים ונבחן במה כרוכות ההתאמות ולבצע אותן".  

ביום שישי הקרוב תיפתח העונה. מ.כ. באר שבע תארח את עירוני רחובות ומכבי דימונה תצא למשחק חוץ קשה אצל הפועל ראשון לציון.