אחרי ההפסד להפועל ירושלים שהיה השלישי ברציפות של הקבוצה אירחה הערב (ראשון) הפועל באר שבע/ בני שמעון את עירוני נהריה. הקבוצה של רמי הדר שירדה למקום השמיני וקיבלה תמיכה משחקני הכדורגל ג'ון אוגו וחנן ממן שהגיעו לצפות במשחק, ידעה שהיא חייבת לנצח כדי לא להיגרר למאבקי התחתית. 

קרון ג'ונסון מול אלן. קלע נקודות ראשונות ברבע השני. צילום: הרצל יוסף

טראוויס ווריק שלא שיחק בשלושת המשחקים האחרונים עלה בחמשיייה של רמי הדר יחד עם חנן קולמן, ג'ורדן סווינג, טיילור ברון וג'אקים דונלדסון. חנן קולמן פתח עם שלשה אבל אריק גריפין עם חמש נקודות קבע 5:8 לנהריה לפני שקולמן השווה בשלשה נוספת חמש דקות מפתיחת המשחק. 

עמית גרשון עם שלשה קבע 11:17 אבל מייק הנרי הגיב בצד השני לפני שטיילור ברון וג'ורדן סווינג הריצו את המארחת ל-16:21 בסיום הרבע הראשון. 

יפתח זיו השאיר את נהריה במשחק אבל טיילור ברון עם דאנק מפלצתי העלה את האורחת ל-19:26, אחרי 13 דקות ואסיסט של דונלדסון לווריק קבע 22:31. מייק הנרי צימק אבל קרון ג'ונסון קלע ארבע נקודות רצופות כדי לפתוח יתרון של שבע נקודות, 30:37. 

רוברט רות'בארט. קלע נקודות חשובות. צילום: הרצל יוסף

דאנק של ג'ורדן סווינג ואסיסט שלו לרוברט רות'בארט שקלע ארבע נקודות רצופות קבעו יתרון שיא לקבוצה המארחת, 34:45 שתי דקות לסיום המחצית הראשונה. רות'בארט המשיך להיות דומיננטי מתחת לסלים אבל אריק גריפין לא נתן למארחת לברוח. 40:48 לבאר שבע/ בני שמעון בסיום המחצית הראשונה.

אריק גריפין פתח את הרבע השלישי עם שלשה והוסיף עוד סל ועבירה ונהריה צימקה לארבע בלבד, 51:47, שש דקות לסיום הרבע השלישי. ההתקפה של באר שבע/ בני שמעון נתקעה אבל קרון ג'ונסון הציל אותה עם שתי נקודות חשובות. 

רמי הדר. הקבוצה שלו נרדמה ברבע השלישי. צילום: הרצל יוסף

מייק הנרי עם שלשה גדולה קבע ריצת 3:14 של נהריה ושוויון 54:54 שלוש דקות לסיום הרבע השלישי, אבל החלטה גבולית של השופטים לעבירה של יפתח זיו על קרון ג'ונסון שחררה את הרכז החדש לחמש נקודות ואסיסט נהדר לרות'בארט שהחזירו את המארחת ליתרון של חמש נקודות ועמית גרשון בשלשה גדולה קבע 56:64 לבאר שבע/ בני שמעון. ג'ורדן סווינג וטיילור ברון החזירו את ההפרש לדו ספרתי, 56:68 בסיום הרבע השלישי. 

ג'ורדן סווינג מטביע. מחצית ראשונה טובה של באר שבע/ בני שמעון. צילום: הרצל יוסף

הרבע האחרון נפתח עם אסיסט של ווריק לג'אקים דונלדסון אבל איגור נסטרנקו הגיב בצד השני, אבל באר שבע/ בני שמעון שמרה על מרחק ביטחון עד שדגן יבזורי קלע שתי נקודות וצימק ל-72:65, חמש וחצי דקות לסיום. 

נהריה שוב החלה לנגוס בהפרש בעיקר בזכות אריק גריפין אבל ג'אקים דונלדסון וטראוויס ווריק היו שם כדי לקבוע 71:78 שלוש דקות לסיום. טיילור ברון עם שלשה גדולה קירב את הניצחון למארחת וקרון ג'ונסון השלים שתיים מהקו כדי לקבוע את תוצאת הסיום, 75:85 לבאר שבע/ בני שמעון. 

ג'ון אוגו (משמאל) עם חנן ממן. קבוצת הכדורסל קיבלה תמיכה מהכדורגל. צילום: הרצל יוסף

קלעו לבאר שבע/ בני שמעון: קרון ג'ונסון 17, ג'אקים דונלדסון 13 (10 ריבאונדים), ג'ורדן סווינג 12, טיילור ברון 12, חנן קולמן 10, רוברט רות'בארט 9. 

ביום שני הבא (20:20) תצא הפועל באר שבע/ בני שמעון למשחק חוץ בהיכל הקרייה אצל מכבי אשדוד/ באר טוביה.